Міжурядова угода України й США про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови міститиме не тільки нові, але й сплячі ліцензії.
Про це, як звернув увагу нардеп Ярослав Железняк з Голосу, йдеться в тексті договору, винесеного на ратифікацію в парламент 1 травня.
Він заявив, що депутатам пропонують ратифікувати угоду без головного документа – Угоди про обмежене партнерство, де буде уточнюватися головне – “як реально працює механізм, хто які права має, де зареєстрований фонд, куди йдуть гроші й скільки”.
За його інформацією, цю другу угоду “по суті й формі” уже узгодили, але ще не оприлюднили.
Железняк наголосив, що важливо побачити одразу весь пакет документів, бо навіть перша угода не до кінця відповідає попереднім заявам чиновників.
Перша віцепрем’єр-міністерка, міністерка економіки Юлія Свириденко наголошувала, що фонд наповнюватиметься доходами виключно з НОВИХ ліцензій, але це не зовсім так.
В додатку до угоди сказано, що “узгоджений дохід” в контексті створення фонду означає 50% усіх роялті (орендних платежів), ліцензійних платежів та сум, що підлягають сплаті за угодами про розподіл продукції, отриманих будь-яким державним органом від або у зв’язку з:
“І це буквально один приклад неспівпадіння між заявленим та реальним. Я зараз не стверджую, що там зрада чи перемога. Просто якось дивно за “кота у мішку” голосувати, тим більше другий текст теж вже є у наших. Тільки чомусь не показують офіційно”, – написав Железняк.
Нагадаємо, 1 травня уряд України опублікував текст угоди про надра із США українською та англійською мовами.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що угоду направлять на ратифікацію до Верховної Ради, а Україна зацікавлена в тому, щоб «ніяких затягувань не було».
Україна і США підписали угоду про ресурси 30 квітня. У документі йдеться про створення Інвестиційного фонду відновлення США-Україна.
Фонд буде спільною ініціативою двох держав із рівним розподілом участі — 50/50. Кошти фонду інвестуватимуться виключно в Україну — у видобуток корисних копалин, нафту, газ, інфраструктурні та переробні проєкти. Повний контроль над надрами й ресурсами залишається за Україною, як і право визначати умови використання національних ресурсів.
Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек, серед яких –…
Генсек НАТО запропонував членам Альянсу збільшити витрати на оборону до 3,5% ВВП і виділити ще…
На запитання, які саме пропозиції передала українська сторона Угорщині 29 квітня під час візиту в…
Посол США при НАТО на кожній зустрічі послів НАТО підкреслює вимогу американської адміністрації, аби держави-члени…
Зеленський провів нараду, присвячену винищувачам F-16.
2 травня Федеральна служба захисту конституції Німеччини класифікувала ультраправу партію Альтернатива для Німеччини як правоекстремістську. Державний…