Categories: Без рубрики

Директорка столичної дитячої бібліотеки розповіла, чому на нові книги збирають всім світом

В Києві дитячі бібліотеки не отримують належного фінансування для оновлення книжкових фондів.

Про це розповіла директорка Центральної бібліотеки імені Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва Яна Біленко.

За її словами, за попередніми підрахунками, фонди дитячих бібліотек Києва мають поповнюватися книгами на суму в 8 млн гривень щороку. Проте протягом останніх 6 років, найбільше коштів для закупівлі книг надійшло чотири роки тому й ця сума становила 625 тисяч гривень. Яна Біленко пояснила, що книжки, які вже є у бібліотеці старіють і замість актуальних книгозбірень, бібліотеки стали архівними філіями.

Жінка зауважила, що бібліотеки фінансуються з бюджету Києва. Відповідно до нової концепції розвитку, планується запровадити перехід від бюджетного фінансування до змішаного. Така концепція передбачає проєктну діяльність, співпрацю з організаціями, благодійними фондами, залучення коштів приватного капіталу, здійснення приватних послуг. Однак все рівно бюджетне фінансування є основним, бо бібліотеки – неприбуткові організації.

Саме тому у бібліотеках запроваджують платні послуги, Зокрема, бібліотека Яни Біленко за рахунок надання платних послуг в 2021 році заробила 225 тисяч, а 2022 – планують подвоїти прибутки. Усі зароблені кошти будуть спрямовувати на поповнення фондів, однак цього все одно замало.

Щодо користування електронними книжками через бібліотеки, то тут є чимало законодавчих колізій, що роблять практично неможливим розвиток цього напряму та забезпечення читачів електронними версіями книг.

“Методики розрахунку з автором або видавцем права за використання цих текстів – наразі це велика проблема, бо власне весь цивілізований світ надає послуги для зареєстрованих читачів по перегляду або завантаженню того чи іншого контенту, який можна взяти або у друкованому вигляді, або з будь-якої точки світу ознайомитися в електронному форматі. Проблема не у тому, що немає рідерів, біда у тому, що немає можливості використовувати електронний контент”, – пояснила Яна Біленко.

Крім того,  проблемою сучасних бібліотек є те, що вони не можуть провести більше двох електронних закупівель книг на рік, оскільки процедура дуже розтягнута в часі. Але коли книги все-таки “дістаються” до бібліотеки через пів року або місяців вісім, то вони вже застарілі.

Нагадаємо, усі охочі можуть допомогти закупити нові книжки для дитячих бібліотек Києва та взяти участь в благодійній акції  “Книга краще гаджета”. Для цього перейдіть на сторінкуза посиланням.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

Віллем Дефо співає українську народну пісню. 24 квітня у прокат виходить американське пригодницьке фентезі “Очі. Легенда Карпат”

The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…

7 години ago

Страх і напруга, що лоскочуть нерви. 24 квітня у прокат виходить горог «Until Dawn: До світанку»

«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…

7 години ago

До роковин Чорнобильської трагедії у Києві пройдуть міжнародний форум та мистецька виставка

25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…

7 години ago

У Києві відкриють виставку відтворених писанок зі зруйнованого маріупольського музею

24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…

7 години ago

Макрон розглядає можливість розпуску парламенту та дострокових виборів восени — Bloomberg

У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…

7 години ago