Categories: Без рубрики

Експерт-міжнародник прокоментував військову операцію в Карабасі

Військова операція в Нагірному Карабасі, яку розпочав Азербайджан, виглядає як завершальний етап війни, що розпочалась у 2019 році.

Про це в ефірі КИЇВ24 розповів експерт-міжнародник Тарас Семенюк.

Можна говорити про відкриття умовного другого такого фронту, який, очевидно, частково пов’язаний із війною в Україні. Пам’ятаємо, що перша війна, яка була у 2019 році, фактично була виграна з Азербайджаном. Тобто Вірменія сподівалася отримати підтримку від країн ОДКБ. 

За словами експерта, згідно зі статутом ОДКБ, Вірменія мала б отримати військові підтримку.

Натомість Росія фактично “кинула” Вірменію. І, очевидно, Вірменія в цьому зробила певні висновки. Останні заяви офіційного Єревана були саме на зближення із Заходом. Тому це може виглядати сьогодні як завершальний етап ось цієї війни, яка була розпочата у 2019 році, а потім була поставлена на паузу. Або може бути чимось більшим, ніж просто локальний конфлікт. Тому подивимось, як буде розвиватися ситуація.

 

Нагадаємо, що вдень 19 вересня Азербайджан почав військову операцію в Нагірному Карабасі. Там зазначили, що у рамках заходів “із застосуванням високоточної зброї на передній лінії та в глибині виводяться з ладу позиції формувань збройних сил Вірменії, їх довготривалі вогневі точки, а також бойові засоби та об’єкти військового призначення”.

Довідка

Територіальна суперечка між Азербайджаном та Вірменією стосується території так званого Нагірного Карабаху й триває з кінця 1980-х років. При СРСР територія належала Азербайджанській РСР, а населяли її переважно вірмени. В 1991 році регіон оголосив про “незалежність” і назвався Нагірнокарабаською Республікою, це відбувалось за підтримки Вірменії.

У листопаді 2020 року, після чергового загострення ситуації, Азербайджан взяв під контроль райони навколо Нагірного Карабаху та символічне місто Шуші. На наступний день після захоплення прем’єр-міністр Вірменії Пашинян, президент Азербайджану Алієв і президент Росії Путін підписали мирну угоду про припинення війни в регіоні.

Останнє загострення почалося в березні цього року, коли через стрілянину загинули люди. 14 травня 2023 року Азербайджан і Вірменія погодилися вжити подальших заходів для делімітації кордону. Сторони підтвердили своє визнання так званої Алматинської декларації, яка підтверджує територіальну цілісність Вірменії та Азербайджану.

Фото: відкриті джерела

Recent Posts

Єврокомісія обіцяє кращі умови торгівлі для України після 5 червня — УП

Якщо до 5 червня не буде ухвалене нове рішення ЄС, "за замовчуванням" відновиться дія положень…

1 хв. ago

Путін відповів на пропозицію Зеленського не бити по цивільній інфраструктурі

Так зване великоднє перемирʼя тривало з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня — його…

18 хв. ago

Рішення про розкриття банківської таємниці не пройде до парламенту — Гетманцев

Шансу на відкриття банківської таємниці податковій найближчим часом немає.

24 хв. ago

Сили оборони вчергове зірвали наступ противника на Сумщині — Сирський

На Сумщині поблизу державного кордону тривають інтенсивні бойові дії.

38 хв. ago

Російські війська поступово відступають із західних околиць Покровська

Після невдалої спроби перерізати трасу з Дніпропетровської області росіяни почали відступати. Речник оперативно-стратегічного угруповання військ…

52 хв. ago

Іспанія оголосила триденну жалобу за Папою Римським

Іспанія оголосила триденну жалобу для вшанування пам'яті Папи Франциска після його смерті 21 квітня у…

56 хв. ago