Про це повідомляє міністерство оборони Азербайджану.

З метою забезпечення положень тристоронньої заяви, припинення широкомасштабних провокацій у Карабаському економічному районі, роззброєння та виведення формувань збройних сил Вірменії з наших територій, нейтралізації їхньої військової інфраструктури, забезпечення безпеки мирного населення, що повернулося на звільнені від окупованих територій, відновлювальні роботи та наших військовослужбовців, а також відновлення конституційного ладу Азербайджану, в регіоні розпочато антитерористичні заходи локального характеру.

Там зазначили, що у рамках заходів “із застосуванням високоточної зброї на передній лінії та в глибині виводяться з ладу позиції формувань збройних сил Вірменії, їх довготривалі вогневі точки, а також бойові засоби та об’єкти військового призначення”.

У міноборони пишуть, що ще більше посилення напруженості за останні місяці спричинили систематичні обстріли позицій азербайджанської армії формуваннями збройних сил Вірменії в Карабаському регіоні, проведення робіт з інженерного вдосконалення бойових позицій, а також збільшення кількості окопів та бліндажів.

Крім того, за даними Азербайджану, спостерігається посилення бойових позицій особовим складом, бронетехнікою, артустановками та іншими вогневими засобами, приведення частин до високого рівня бойової готовності, створення додаткових мобілізаційних частин, розширення розвідувальної діяльності проти підрозділів азербайджанської армії, проникнення вглиб доріг цивільного призначення з диверсійно-терористичною метою.

Також напередодні стався підрив на міні транспортного засобу, який перевозив військовослужбовців МВС Азербайджану. Країна стверджує, що міну заклали диверсанти з Вірменії

 

Згодом в Азербайджані заявили, що позиції збройних сил країни на агдамському напрямку перебувають під інтенсивним обстрілом із боку вірменських військових.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, Азербайджан закрив повітряний простір для російських військових літаків. У результаті російські військові літаки, що перевозили військові вантажі з Вірменії до Росії, були змушені пролетіти над Іраном і Каспійським морем на шляху до Ростова.

Міноборони уточнює, що про заходи було поінформовано командування миротворчого контингенту Російської Федерації та керівництво Турецько-Російського моніторингового центру.

Нагадаємо, що 17 вересня The Telegraph з посиланням на отримані від Центру інформаційної стійкості писало, що Азербайджан нарощує військові сили на кордоні з Вірменією.

Довідка

Територіальна суперечка між Азербайджаном та Вірменією стосується території так званого Нагірного Карабаху й триває з кінця 1980-х років. При СРСР територія належала Азербайджанській РСР, а населяли її переважно вірмени. В 1991 році регіон оголосив про “незалежність” і назвався Нагірнокарабаською Республікою, це відбувалось за підтримки Вірменії.

У листопаді 2020 року, після чергового загострення ситуації, Азербайджан взяв під контроль райони навколо Нагірного Карабаху та символічне місто Шуші. На наступний день після захоплення прем’єр-міністр Вірменії Пашинян, президент Азербайджану Алієв і президент Росії Путін підписали мирну угоду про припинення війни в регіоні.

Останнє загострення почалося в березні цього року, коли через стрілянину загинули люди. 14 травня 2023 року Азербайджан і Вірменія погодилися вжити подальших заходів для делімітації кордону. Сторони підтвердили своє визнання так званої Алматинської декларації, яка підтверджує територіальну цілісність Вірменії та Азербайджану.

Фото: Telegram