Російські пропагандисти фотошоплять написи на могильних хрестах, щоб розігнати фейк про кількість загиблих українських військових.
KHARKIV, UKRAINE - JULY 27: Ukrainian flags fly over fresh graves on the Alley of Honorable Military Burials on July 27, 2024 in Kharkiv, Ukraine. The funeral of a 21-year-old Ukrainian defender, Daniyil Moroz, a drone pilot of the 46th Airmobile Brigade, who was killed in action in the Pokrovsk area, was held in Kharkiv. Daniyil was born in Luhansk Oblast, in 2014, the Oblast was occupied by Russian army, then he and his family moved to Kharkiv, where he graduated from college and entered university. However, in December 2023, he signed a contract and joined the Armed Forces of Ukraine. The soldier is survived by his mother, father and two sisters. (Photo by Ivan Samoilov/Global Images Ukraine via Getty Images)
Про це повідомляє АрміяInform.
У проросійських джерелах шириться фейкове зображення нібито поховання невідомого українського солдата, який загинув у ході бойових дій із номером 214 350.
Пропагандисти додають, нібито таких поховань по всій країні дуже багато. Вони також звертають увагу на саморобний дерев’яний хрест і відсутність квітів на похованні — це буцімто свідчить про неповагу до звичайних воїнів, які віддають свої життя в бою.
Однак, як наголошують в АрміяInform, ця фотографія є фейком. За допомогою фоторедакторів та штучного інтелекту нині можна намалювати багато чого, тому не варто сприймати на віру всі так звані “фотодокази” будь-якої “зради”, пояснює портал.
По-перше, будь-якому носію української мови одразу помітно, що слова на табличці не узгоджуються між собою — “Тут спочиває (а має бути — спочивають) непізнані останки захисника України”. До того ж “Україна” написано через “і”, а не “ї”.
По-друге, у справжніх похованнях невідомих бійців заведено використовувати словосполучення “тимчасово невстановлений”, аби підкреслити, що ідентифікація військового та пошуки його близьких тривають.
В АрміяInform додають, що про те, аби полеглі українські воїни були гідно поховані, дбає гуманітарна місія “Чорний тюльпан”. Пошукова група повертає додому тіла солдатів, які не вдається одразу забрати з поля бою через інтенсивні бойові дії або мінування.
Отже, пропагандистський наратив про недбалі поховання українських воїнів не відповідає дійсності, підсумували в АрміяInform.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.