Про це повідомляє АрміяInform.

У проросійських джерелах шириться фейкове зображення нібито поховання невідомого українського солдата, який загинув у ході бойових дій із номером 214 350.

Пропагандисти додають, нібито таких поховань по всій країні дуже багато. Вони також звертають увагу на саморобний дерев’яний хрест і відсутність квітів на похованні — це буцімто свідчить про неповагу до звичайних воїнів, які віддають свої життя в бою.

Однак, як наголошують в АрміяInform, ця фотографія є фейком. За допомогою фоторедакторів та штучного інтелекту нині можна намалювати багато чого, тому не варто сприймати на віру всі так звані “фотодокази” будь-якої “зради”, пояснює портал.

Що видає роспропагандистів

По-перше, будь-якому носію української мови одразу помітно, що слова на табличці не узгоджуються між собою —  “Тут спочиває (а має бути — спочивають) непізнані останки захисника України”. До того ж “Україна” написано через “і”, а не “ї”.

По-друге, у справжніх похованнях невідомих бійців заведено використовувати словосполучення “тимчасово невстановлений”, аби підкреслити, що ідентифікація військового та пошуки його близьких тривають.

В АрміяInform додають, що про те, аби полеглі українські воїни були гідно поховані, дбає гуманітарна місія “Чорний тюльпан”. Пошукова група повертає додому тіла солдатів, які не вдається одразу забрати з поля бою через інтенсивні бойові дії або мінування.

Отже, пропагандистський наратив про недбалі поховання українських воїнів не відповідає дійсності, підсумували в АрміяInform.