Categories: Без рубрики

“Французи вважають, що допомога військовим, це фінансування війни”: одеситка Анна Бойко, яка вже 10 років живе у Франції розповіла, як допомагає Україні

Анна Бойко у серпні 2012 році переїхала у Францію.

Про це Анна Бойко розповів у програмі “Кольори серця” на радіо “Київ FM”.

За словами Анни вона хотіла до Франції аби отримати освіту.

“Після того, як я здобула декілька вищих освіт в Україні — вирушила до Франції. Це не було спонтанним рішенням. Цьому передувала довгострокова підготовка”, – каже Анна.

Та мрії про Францію не мали практично нічого спільного з реальністю, в яку їй довелося поринути після переїзду.

“Насправді між уявним та реальним виявилася глибока прірва. Ми уявляємо Францію як у фільмах з Бельмандо, Жаном Рено та Луї де Фюнесом. Уявляємо круасани, романтику й таке інше. А потім зіштовхуємось з абсолютно іншим менталітетом, реальністю і правилами”, – згадує жінка.

Вона каже, що найбільше сумувала за морем, бо навіть не уявляла, що можна жити у місті, де немає моря.

“Для одеситів море це події в житті. Завжди можна прийти, побути і відчути силу великої води. А тут так «хоп» і нема моря. А що так буває? Це було дуже дивно”, – пояснила Анна.

Дівчина каже, що період адаптації був дуже складним, було важко, насамперед, опинитися в новому місці без підтримки, без друзів і рідних, які в потрібний момент могли б підставити плече.

“Насправді, знадобилася певна кількість років для того, щоб відчути себе вдома. Бо я вважаю, що мені пощастило, адже тепер у мене два дома”, – додала Анна.

Вона каже, що до українського дому, в Одесу,  до ковідних часів прилітала щонайменше двічі на рік, разом зі своїм чоловіком, теж українцем. Звела доля пару не на узбережжі Чорного моря, чи в Карпатах – а у Парижі, під час акції на підтримку України у 2014 році.

“Ось ми познайомились з чоловіком на маніфестаціях в Парижі. З того моменту в нас було, і волонтерство, і  побудова наших стосунків”, – пояснила дівчина.

Анна каже, що волонтерство для їх родини почалося ще у 2014 році. Саме тому, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, чим і як можуть допомогти українці розуміли одразу.

“Від початку війни, з 2014-го, ми не переставали займатися волонтерством. Маємо чимало друзів, які служили в АТО. Відповідно,  було достатньо просто робити те, що ми й робили. В нас була вже напрацьована, за ці роки, база. Зараз вона масштабувалась”, – пояснила дівчина.

Вона додала, що не стояло питання про те, кому допомагати. Бо відповідь буда однозначною – тим, хто захищає Україну у зоні активних бойових дій.

“Поки Київ і область не були звільненими, поки місцева територіальна оборона була голою-босою але зі зброєю — наші відправки на 90%  адресувались туди. Зараз ситуація змінилася. Відповідно, наші пріоритети це схід і південь”, – каже Анна.

Дівчина з чоловіком займаються винятково допомогою військовим, і це дуже специфічний напрямок.

“У четвер розпочалась війна, а в п’ятницю чоловік створив у фейсбуці групу для тих, кому потрібна допомога з вибором військового спорядження. В спільноті він публікував локації магазинів та час, коли він в них буде для того, щоб проконсультувати людей”, – пояснила Анна.

Та вже 27 лютого, родина взяла участь у маніфестації в Парижі на підтримку України, де публічно закликали її учасників до збору коштів. Тоді, додає Анна, вони отримали чи не найбільше донатів.

“Насправді,  перша, друга, може й третя маніфестації були значимими. Скажімо, нам вдавалось непогано робити закупівлі. Тоді ми збирали  декілька тисяч євро.  Перший місяць ми здійснювали дві відправки на тиждень. А далі почало спадати”, – каже жінка.

Вона навіть взяла лікарняний, щоб мати час допомагати.

“Взяла лікарняний на 5 тижнів для того, щоб структурувати нашу роботу. Так, дійсно перші півтора-два місяці війни донати були більш-менш регулярними, а далі ставало все менше й менше. До того ж,  у Франції ми створили асоціацію.  Сподівалися, що це нам допоможе збирати гроші. Це не так”, – каже Анна.

Адже французи не охоче долучаються до мілітарного напрямку допомоги, на якому і спеціалізується Анна.

“Напрямок різноманітного спорядження для військових, напрямок аптечок і ще культурно-психологічні напрямки. Але дійсно була  розсилка в французькі компанії про те, шо ми є асоціацією, є офіційною структурою Франції. Про специфіку нашої асоціації. Тож, «будь ласка, допомагайте!».  І ми зрозуміли одну важливу і складну річ: французи не інвестують в асоціації, які займаються допомогою військовим. Вони вважають, що допомога військовим, це фінансування війни, або що це такі речі, якими має  займатися держава”, – пояснила дівчина.

Тому гроші, які вдавалося зібрати на початках були донатами від самих українців.

“Це українці, які проживають у Франції, які відвідували маніфестації, і бачили  наші звіти: кому, що і в якій кількості ми відправили.  Таким чином випрацювались довіра та знання про те, що ми робимо”, – пояснила Анна.

За словами Анни, французів важко судити, адже з одного боку вона має шалену підтримку на роботі, де всі без винятку колеги співпереживають і допомагають.  Та загалом у країні, населення не усвідомлює всієї загрози, яку може принести росія світу.

“Польща та країни Балтії розуміють: якщо впаде Україна — вони наступні. Якщо не за рік, то через п’ять. По-перше, Франція цього не розуміє. По-друге, це також багаторічна політика діалогу. І нажаль, це загальне французьке, скажімо так, слабке місце. Нерозуміння, що діалог це не завжди вихід. І, на жаль, є такі категорії людей, а в цьому випадку це країни, які окрім сили не розуміють інших методів. І ось, це  просто відмінність менталітетів. Тут не тільки прояв «вашим і нашим». Хоча, я не заперечую того, що  в першу чергу, вони піклуються про власні економічні інтереси”, – каже жінка.

Саме тому так важливо продовжувати вести інформаційні кампанії в кожному куточку світу, аби максимально велика кількість людей розуміли, що не тільки путін зло, а й основна частина населення цієї країни, бо стріляють в українців, ґвалтують і обкрадають – прості росіяни.

Дівчина каже, що допомоги, особливо для військових, потрібно ще дуже багато. Хоча, запити і змінилися.

“На початку для кожного блокпоста в будь-якому селищі міського типу чи  селі по всій Україні, всім треба каска, бронік, тепловізор. При тому, коли ми питалися про технічні параметри тепловізора, 90% не могли відповісти. Тобто, ми розуміли, що це люди, які не мають досвіду і хочуть такі речі. Зараз запити, безумовно, стали більш, ну як сказати, побутовішими. Потрібна форма. Форма це те, що ми відсилаємо в неймовірній кількості. І дякуючи всесвіту і нашим постачальникам, яким вдається її знаходити в тих обсягах, які ми беремо”, – додала жівчина.

Загалом, розповіла Анна, діяльність асоціації Aide et Support орієнтована на три напрямки:

1) різноманітне спорядження для наших захисників: одяг, взуття, тактичне захисне спорядження,  високотехнологічне обладнання (рації, навігатори, коптери, камери, дрони)

2) перша допомога: аптечки IFAK,  джгути САТ, оклюзійні та кровоспинні пов’язки, підтримка військових шпиталів,

3)психологічна допомога:  підтримка постраждалих, посттравматичний стресовий розлад – у Парижі створені групи підтримки для тимчасово переміщених осіб, жертв війни, з якими працює український психолог. В рамках асоціації проводяться також культурні заходи для привернення уваги, а також щоб показати глибину та красу нашої культурної спадщини.

Фото: Київ. FM

Recent Posts

Стартап з України залучив $100 000 на розвиток платформи з військового вишколу

Український застосунок для підготовки військових Drill залучив 100 тисяч доларів інвестицій. Кошти спрямують на розширення…

8 хв. ago

У Канаді горів музей спадщини української культури просто неба

У Канаді горів музей просто неба — Село української культурної спадщини, що розташоване неподалік Едмонтона

15 хв. ago

Зеленський присвоїв звання бригадного генерала начальнику Військової служби правопорядку Левченку

Президент Володимир Зеленський присвоїв військове звання бригадного генерала начальнику Військової служби правопорядку у Збройних силах…

36 хв. ago

На Київщині троє чоловіків познущалися з неповнолітнього, обрізавши йому волосся, та побили його

У Білій Церкві троє чоловіків вчинили фізичне та психологічне насильство над 16-річним підлітком, знімаючи все…

42 хв. ago

Рішення щодо Taurus для України ухвалюватиме Мерц – прем’єр Баварії

Прем’єр-міністр Баварії та лідер ХСС, сестринської партії-переможниці федеральних виборів ХДС, Маркус Зьодер заявив, що рішення…

1 годину ago

На посаду керівника «Укренерго» є три претенденти, серед них – ексглава «Укрзалізниці»

Наглядова рада НЕК "Укренерго" сформувала короткий список із трьох кандидатів на посаду голови правління.

1 годину ago