Про це заявив президент України Володимир Зеленський.
Сьогодні готується двосторонній документ. Ми дуже хотіли б мати двосторонній документ між Україною і Угорщиною.
За його словами, угода повинна буде прибрати непорозуміння або «якісь виклики сучасності, майбутнього та минулого».
Він зауважив, що частиною двостороннього діалогу та документа є питання безпеки, а саме вступу України до НАТО.
Зазначається, що Україна просить Угорщину не блокувати запрошення до Північноатлантичного альянсу.
Тобто не підтримувати, не голосувати за нас, а не блокувати. Сьогодні цей пункт є в наших пропозиціях, ми б дуже хотіли, щоб Угорщина не блокувала навіть пункт такий. Для нас це важливо.
Політик також наголосив, що Угорщина — одна з тих країн, хто може частково блокувати План перемоги України.
На думку глави держави, українці пройдуть будь-яку блокаду Угорщини, але хочеться, щоб «ми йшли до перемоги без блокад від сусідів, а навпаки з їх допомогою».
Вимоги Угорщини до України
27 червня 2024 року журналісти оприлюднили деталі про 11 вимог Угорщини щодо прав угорської меншини в Україні. Як було зазначено в статті, в Орбана, зокрема, хочуть нав’язати Україні виборчу систему, що зараз діє в Угорщині, де представники кількох національних меншин мають гарантоване законом представництво у парламенті країни.
Список із 11 вимогами, які мають гарантувати права угорської нацменшини в Україні, передав українській стороні угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто під час візиту на Закарпаття 29 січня 2024 року.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина 25 червня 2024 року заявила, що Україна виконає 11 вимог Угорщини для вступу в Євросоюз.