Categories: Без рубрики

Грузія не аплодувала словам Байдена про підтримку України: чи пов’язане це зі зміною політичного курсу країни

Делегація Грузії зустріла тишею виступ Джо Байдена на Генасамблеї ООН, коли президент США говорив про Україну.

Про це повідомляє «Ехо Кавказу».

Грузинська делегація, очолювана прем’єр-міністром Іраклі Кобахідзе, вирішила не аплодувати під час виступу президента США Джо Байдена на сесії Генеральної Асамблеї ООН, коли він закликав підтримувати Україну до її перемоги у війні.

Під час свого виступу Байден наголосив на важливості продовження міжнародної підтримки для України, підкресливши, що США не відмовляться від цієї допомоги, доки Україна не досягне перемоги та тривалого миру.


Коли більшість делегацій аплодувала цим словам, грузинська делегація вирішила утриматися, що викликало певну увагу. Цей жест може відображати політичні настрої та зовнішньополітичну позицію Грузії у контексті ставлення до міжнародних союзників.

США відмовились від зустрічі з Грузією

Посольство США в Грузії підтвердило, що адміністрація президента Джо Байдена скасувала запрошення для голови грузинської делегації Іраклії Кобахідзе та відмовилася від зустрічі з представниками грузинського уряду. Як повідомляє Netgazeti, це рішення було прийнято через «антидемократичні дії грузинського уряду, поширення дезінформації та негативну риторику щодо США і Заходу».

Кобахідзе спочатку був запрошений до участі у заходах на Генасамблеї ООН, однак пізніше його ім’я викреслили зі списку, що підкреслює напруженість у відносинах між Вашингтоном і Тбілісі. Цей інцидент відображає стурбованість США поточним політичним курсом Грузії та вплив на її зовнішні відносини з міжнародними партнерами.

Такий фінал можна назвати закономірним, дистанція між Грузією та США почала збільшуватись з травня 2024 року. 1 травня парламент Грузії підтримав законопроєкт про «іноагентів» у другому читанні. Документ зобов’язує неурядові організації та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організації, що просувають «іноземні інтереси».

Після цього у липні 2024 року стало відомо, що Євросоюз призупинив вступ Грузії, і це рішення було обопільним. 5 серпня грузинська проросійська партія «Солідарність заради миру» запропонувала Росії «відновити стратегічну співпрацю», уклавши новий «Георгіївський трактат». У XVIII столітті цей договір затвердив перехід Тбілісі під протекторат Москви.

Recent Posts

Папа Римський на Великдень згадав про «спустошену війною Україну» — Sky News

88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…

8 години ago

Москва може отримати ключову роль в іранській ядерній угоді — The Guardian

Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…

9 години ago

Великоднім перемир’ям Путін хоче заманити Трампа в пастку — Bild

Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.

9 години ago

Україні може знадобитися імпортувати 6,3 мільярда кубометрів газу наступної зими через рекордно низькі запаси — Reuters

Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…

9 години ago

На Хрещатику тимчасово обмежать рух транспорту у напрямку від Європейської площі

Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.

9 години ago