Про це пише видання “Ехо Кавказу”

Як свідчать результати голосування, документ підтримали 83 депутати. Переважно вони були з провладної партії “Грузинська мрія”.

Відомо, що перше читання відбулося 17 квітня.

Нагадамо, раніше прем’єр країни Іраклій Кобахідзе заявив, що парламент все одно ухвалить проєкт закону попри протести у Тбілісі. Він переконаний, що документ необхідний, бо у довгостроковій перспективі нібито здатний умиротворити країну. Натомість багатотисячні протести Кобахідзе називає “кількома днями дискомфорту”. Законопроєкт “про іноагентів” ще має пройти третє, остаточне читання. Кобахідзе припускає, що це станеться за три тижні. Він припустив, що ще за тиждень він має подолати вето президентки країни.

Раніше Європарламент проголосував за резолюцію із закликом до ЄС не починати переговори з Грузією про членство, доки там діятиме закон про “іноагентів”.

Також у Європарламенті навіть закликали позбавити Грузію статусу кандидата на вступ до Євросоюзу через застосування насильства проти протестувальників у Тбілісі.

Раніше повідомляли, що спікер парламенту Грузії у реакції на критику США законопроєкту «Про прозорість іноземного впливу» фактично звинуватив Штати у «фінансуванні радикалізації і дезінформації» через грантову підтримку грузинських громадських організацій. Він сказав, що здивований і розчарований реакцією членів Конгресу США на плани грузинської влади ухвалити закон «Про прозорість іноземного впливу», оскільки законодавство США у цій сфері більш жорстке.

До слова, керівна партія країни «Грузинська мрія» мала влаштувати мітинг на підтримку проєкту закону про «іноагентів» й закликала своїх прихильників доєднатися до нього. Мітинг мав відбутися 29 квітня, напередодні винесення законопроєкту «Про прозорість іноземного впливу» на обговорення в парламенті у другому читанні.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що законопроєкт про «прозорість зовнішнього впливу», більш відомий як закон про «іноагентів», спрямований на захист країни від «українізації».  Під «загрозою українізації» Кобахідзе має на увазі нібито прагнення недержавних організацій (НДО) позбавити Грузію суверенітету та стабільного розвитку.

Нагадаємо, що грузинський законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” порівнюють з російським законом “про іноагентів”. Документ зобов’язує неурядові організації та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організації, що просувають “іноземні інтереси”. Однак ця ініціатива спровокувала хвилю невдоволення серед громадян. У Тбілісі не вщухають протести.