Прийняття закону про іноагентів та відмова влади Грузії припинити репресії проти громадянського суспільства призвела до фактичного припинення її спроб приєднатися до блоку.
Georgia - Mtskheta - Stone tower of Svetitskhoveli cathedral with waving blured georgian national state flag in front of it
Про це повідомляє Bloomberg.
Лідери ЄС у висновках свого саміту заявили, що Європейська рада закликає владу Грузії роз’яснити свої наміри, змінивши поточний курс дій, який ставить під загрозу шлях Грузії в ЄС, де-факто призводячи до зупинки процесу вступу,
Євросоюз, який надав Грузії статус кандидата в грудні, попереджав, що ухвалення закону про “іноагентів” поставить під загрозу шанси кавказької республіки почати переговори про вступ з блоком.
Нагадаємо, що ЄС готує санкції проти Грузії, скорочення фінансової допомоги та візові обмеження через ухвалений закон про “іноземних агентів”.
Нагадаємо, 1 травня парламент Грузії підтримав законопроєкт про “іноагентів” у другому читанні. Як свідчать результати голосування, документ підтримали 83 депутати. Переважно вони були з провладної партії “Грузинська мрія”.
Грузинський закон “Про прозорість іноземного впливу” порівнюють з російським законом про “іноагентів”. Документ зобов’язує неурядові організації та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організації, що просувають “іноземні інтереси”. Однак ця ініціатива спровокувала хвилю невдоволення серед громадян. У Тбілісі не вщухали протести.
Напередодні верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що європейська перспектива Грузії буде скасована, якщо влада цієї країни продовжить свою політику.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.