Якби Україна працювала за вказівками у підручниках НАТО, наші військові вже б зайшли у Крим. Втім, у нас недостатньо підтримки авіації та немає далекобійних ракет, щоб такі плани реалізувати.
KYIV, UKRAINE - MARCH 10: Commander-in-Chief of the Armed Forces of Ukraine Valerii Zaluzhnyi attends the farewell ceremony for Dmytro Kotsiubailo on Independence Square on March 10, 2023 in Kyiv, Ukraine. The farewell ceremony for Dmytro Kotsiubailo known as “Da Vinci” was held in St. Michael’s Golden-Domed Monastery, and then the procession went to the Maidan Nezalezhnosti (Independence Square). 27-year-old “Da Vinci” was the commander of the “Da Vinci Wolves” battalion as part of the 67th Separate Mechanized Brigade. Three days ago, Dmytro Kotsiubailo died in a battle with Russian troops on the front line near Bakhmut. Dmytro became the first volunteer who received the highest national title of Hero of Ukraine during his lifetime with the award of the Order of the Gold Star for personal courage. (Photo by Yurii Stefanyak/Global Images Ukraine via Getty Images)
Про це розповів військовослужбовець ЗСУ, політолог та журналіст Кирило Сазонов в етері КИЇВ24 коментуючи інтерв’ю головнокомандувача ЗСУ британському виданню The Economist.
Главком, пише слушні речі, він має рацію, 5 складових, яких він перерахував – це дуже вірно, ворог дуже тисне на нас, він щільно замінував поля, це все є проблемою і нам це перекрити тими ресурсами, що є, дуже важко.
Сазонов погоджується з тезою про те, що Україна потребує більше мін, снарядів та ракет.
Він сказав, що якби ми працювали по цих підручниках НАТО, ми мали б зайти в Крим, вийти й зайти ще раз й це так, але якщо військова доктрина НАТО США, Великобританії каже – спочатку масований авіаудар й ракетний, потім повне домінування у повітрі та вже потім ми починаємо сухопутну операцію… але в нас немає F-16 та в нас не достатньо далекобійних ракет, тому, що ми можемо робити? Ми працюємо як можемо, працюємо сухопутною операцією.
Нагадаємо, головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний вважає, що ситуація на фронті зайшла в глухий кут, коли жодна зі сторін не може просуватися, бо однаково технологічно оснащена. Йому це нагадує події Першої світової війни.
Про це він сказав в інтерв’ю журналу «The Economist», яке він дав цього тижня. За його словами, щоб вийти з цієї ситуації, Україні потрібна перевага в повітрі, значно вдосконалені засоби електронної та контрбатарейної боротьби, нова мінна технологія та здатність мобілізувати та тренувати більше резервів.
Він також наголосив, що Путін не зміг здобути швидкої перемоги у війні проти України через страх оголосити загальну мобілізацію, яка може спровокувати політичну кризу. Однак можливості України для підготовки резервів на власній території теж обмежені.
Водночас Президент України Володимир Зеленський готується внести до Верховної Ради законопроєкти про подовження воєнного стану та загальної мобілізації.
Нинішній уряд Німеччини перешкоджає постачанню Туреччині близько трьох десятків винищувачів Eurofighter через ситуацію із затриманням…
Під час переговорів щодо угоди про надра між Україною та США зараз не йдеться про…
Ізраїль не відкидає атаки на ядерні об'єкти Ірану в найближчі місяці.
Український застосунок для підготовки військових Drill залучив 100 тисяч доларів інвестицій. Кошти спрямують на розширення…
У Канаді горів музей просто неба — Село української культурної спадщини, що розташоване неподалік Едмонтона.
Президент Володимир Зеленський присвоїв військове звання бригадного генерала начальнику Військової служби правопорядку у Збройних силах…