Про це Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний написав у колонці для The Economist.

Загроза переходу до позиційної війни — це серйозний виклик для України. Затягування вигідне противнику, оскільки надасть йому змогу відновлювати та нарощувати свій воєнний потенціал… Позиційна війна – це тривала війна, яка становить величезні ризики для Збройних Сил України та її держави.

За його словами, щоб вийти з цього етапу, Україні потрібна перевага в повітрі, значно вдосконалені засоби електронної та контрбатарейної боротьби, нова мінна технологія та здатність мобілізувати та тренувати більше резервів.

Перший пріоритет

Великою перевагою у війні є безпілотники. Саме велика кількість дронів надає перевагу російській армії та сповільнює контрнаступ ЗСУ. Російські безпілотники взяли на себе значну частину ролі пілотованої авіації щодо розвідки та завдання авіаударів.

Нам потрібно полювати на російські дрони за допомогою власних дронів-мисливців, оснащених сітками. Ми повинні використовувати сигнальні приманки, щоб залучити російські планерувальні бомби. А ще треба засліпити теплові камери російських безпілотників вночі за допомогою стробоскопів.

Другий пріоритет

Головнокомандувач ЗСУ радіоелектронну боротьбу називає другим пріоритетом, адже РЕБ — ключ до перемоги у війні безпілотників. Росія останнє десятиліття модернізувала свої сили РЕБ та створила новий рід армії – 60 нових видів техніки.

У цьому він нас перевершує: 65% наших платформ постановки перешкод на початку війни були вироблені ще за радянських часів.

Третій пріоритет

Третім Залужний виокремив контрбатарейний вогонь та повне ураження артилерії противника. За його словами, це становить 60-80% усіх військових завдань.

Коли минулого року ми вперше отримали західну зброю, ми досить успішно виявили російську артилерію та вразили її. Але ефективність такої зброї, як Екскалібур, американський снаряд із GPS-наведенням, різко знизилася через удосконалення російської радіоелектронної боротьби.

Четвертий пріоритет

Залужний наголошує, що Україні необхідно вдосконалювати технологію розмінування. Це — четвертий пріоритет. На початку війни в України для цього було обмежене та застаріле обладнання. Однак навіть західні постачання пристроїв для розмінування виявилися недостатніми з огляду на масштаби російських мінних полів в Україні.

Технологія – це відповідь. Нам потрібні сенсори, схожі на радар, які використовують невидимі імпульси світла для виявлення мін у землі, і системи виведення диму, щоб приховати діяльність наших підрозділів з розмінування.

П’ятий і останній пріоритет

Путін не зміг здобути швидкої перемоги у війні проти України через страх оголосити загальну мобілізацію, яка може спровокувати політичну кризу. Однак можливості України для підготовки резервів на власній території теж обмежені.

Ми намагаємося розв’язати ці проблеми. Ми запроваджуємо єдиний реєстр призовників, маємо розширити категорію громадян, яких можна викликати на збори чи мобілізувати. Також ми запроваджуємо «бойове стажування», яке передбачає розміщення новомобілізованих та навченого особового складу в досвідчених передових підрозділах для їхньої підготовки.

Фото: Getty Images