Сьогодні у ЗМІ з'явилася інформація, що Іран передав Росії близько 400 ракет. Вони відрізняються дальністю ураження — від 300 до 700 кілометрів.
TEHRAN, IRAN - AUGUST 22 : Iran's President Hassan Rouhani (L) attends the unveiling the surface-to-surface Fateh-313, or Conqueror, missile in a ceremony marking Defense Industry Day in Tehran, Iran on August 22, 2015. (Photo by Iranian Presidency Office / Pool/Anadolu Agency/Getty Images)
Про це розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, військовий льотчик-інструктор Роман Світан в етері КИЇВ24.
Це приблизно така ж ракета, як Іскандер. Вони відрізняються дальністю — від 300 до 700 кілометрів. КН-23 із Північної Корейської теж 650 кілометрів, ось ми її зловили.
Він зауважив, що Повітряні сили можуть перехоплювати такі ракети, але тільки там, де небо захищає Patriot або SAMP/T. Водночас там де їх немає, ніщо не зможе збити балістичну повітряну ціль.
Там будь-яка балістична ракета пройде. С-300 проходить, і Іскандери, і Fateh, і Zolfaghar. Тому тільки збільшенням кількості систем типу Patriot, типу SAMP/T можна якось перекрити наше небо. Повністю не вийде однозначно, але хоча б великі міста прикрити чи серйозні об’єкти.
Експерт наголосив, що росіяни фактично проводитимуть польові іспити іранських ракет.
Тобто, іранці на наших головах будуть випробовувати свої ракети.
Нагадаємо, що з початку 2024 року Іран відправив до Росії кілька партій балістичних ракет класу «земля-земля» в межах домовленостей із поглиблення співпраці між двома країнами.
Більшість з них, ймовірно, належать до групи іранських балістичних ракет малої дальності «Фатех-110». Радіус деяких із них становить від 300 до 700 кілометрів.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.