Про це повідомляє агентство Reuters.

За словами трьох іранських джерел видання, Іран надав Росії близько 400 ракет.

Більшість з них, ймовірно, належать до групи іранських балістичних ракет малої дальності «Фатех-110». Радіус деяких із них становить від 300 до 700 кілометрів.

Ракети почали відправляти Росії на початку січня в межах домовленостей, укладених наприкінці 2023 року під час зустрічей на рівні військових і спецслужб у Тегерані та Москві. Частина поставок відбувалась літаками, частина – кораблями через Каспійське море, а інші були перевезені літаком.

Буде ще більше поставок. Немає причин приховувати це. Нам дозволено експортувати зброю в будь-яку країну, в яку ми захочемо, — сказав Reuters неназваний іранський посадовець Reuters.

Водночас одне з іранських джерел каже, що військове партнерство Тегерана з Москвою «продемонструвало світові оборонні можливості Ірану». Однак, він додав, що це не означає, що Іран стає на бік Росії в українському конфлікті. 

Співпраця Росії з Іраном

На початку року стало відомо, що Росія може придбати балістичні ракети малої дальності в Ірану вже цієї весни. Цей крок може посилити можливості російської армії в Україні та підірвати санкції Заходу.

Так, у середині грудня 2023 року російська делегація відвідала іранський полігон, щоб ознайомитися з ракетами та пов’язаним з ними обладнанням. Як відзначають американські посадовці, ракети Ірану стануть доповненням до нещодавніх придбань Росії, яка почала отримувати пускові установки балістичних ракет і кілька десятків балістичних ракет з Північної Кореї.

Крім того, Росія активно використовує іранські дрони типу Shahed для атак по території України. У листопаді 2022 року Тегеран визнав свою причетність до цієї співпраці.

Є ризик, що Росія готує масований удар по Україні

Нагадаємо, що керівниця пресцентру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк попередила, що останніми днями Росія посилила розвідку. Це може свідчити про підготовку нової масованої атаки по Україні.

Пізніше вона пояснила свої слова.

Мова йде про те, що якщо росіяни витримують паузу, то не виключено, що вони готуються до нової атаки. Зараз ми бачимо, що вони використовують точкові атаки. Зрозуміло, що зараз на тлі втрати літаків вони беруть паузу. Відповідно, можуть готувати масовану атаку, — каже Гуменюк.

Однак речниця зауважила, що така пауза в обстрілах не означає, що масштабна атака 100% відбудеться.