Categories: Без рубрики

Іспанія і Кіпр — у пріоритеті. Торік росіяни продовжували активно скуповувати нерухомість в ЄС

Попит громадян РФ на нерухомість у країнах Євросоюзу залишається стабільним.

За даними російського агентства Intermark Global, кількість угод із придбання нерухомості росіянами в ЄС за рік не змінилася.

До того ж частка європейських країн у загальному обсязі закордонних покупок зросла з 20% у 2023 році до 26% у 2024-му. Це відбулося на тлі загального скорочення попиту на закордонну нерухомість серед росіян – кількість таких угод за рік зменшилася на 25%.

Найбільш популярним регіоном для російських покупців у 2024 році була Південно-Східна Азія, на яку припало 42% угод. Європа посіла друге місце, обійшовши країни Перської затоки (17%) та Туреччину (7%), де попит серед росіян суттєво знизився.

Серед європейських країн найбільше покупок припало на Францію – 37% усіх європейських угод. Попит там зріс на 80% за рік. За словами експертів, це пояснюється лояльною політикою країни щодо росіян – від надання туристичних віз до ведення бізнесу. Хоча придбання нерухомості у Франції не гарантує автоматичного отримання посвідки на постійне проживання (ППП), власники нерухомості будь-якої вартості можуть подати заявку на довгострокову візу категорії D або ППП.

Другим за популярністю напрямком стала Іспанія – кількість угод зросла у 1,5 раза та становить 20% від усіх покупок росіянами в ЄС. Основним драйвером попиту стала програма отримання ППП за інвестиції в нерухомість, яка припинить дію в I кварталі 2025 року. На Кіпрі було здійснено 14% європейських угод із нерухомістю.

Середній чек інвестицій у нерухомість у 2024 році становив: $700 000 в Іспанії, $500 000 на Кіпрі, $350 000 у Великій Британії, $300 000 у Греції.

За словами  провідного партнера Intermark Global Ірини Мошевої, 90% купівлі нерухомості в Європі здійснюються з імміграційною метою. Водночас це не завжди означає переїзд: багато покупців використовують ППП для відкриття рахунків у європейських банках, реєстрації бізнесу або спрощеного перетину кордону.

Попит на нерухомість у Португалії та Угорщині різко впав – приблизно у п’ять разів, що пов’язано з ускладненням процедур отримання ППП.

За прогнозами експертів, у 2025 році загальний попит росіян на нерухомість у ЄС залишиться стабільним, хоча може змінюватися географія покупок залежно від умов оформлення ППП у різних країнах.

Recent Posts

У Києві з 22 до 27 квітня у районних Vcentri HUB пройде низка заходів. Перелік

Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…

8 години ago

У Києві 22–27 квітня пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

8 години ago

Спершу майже літня спека, а потім дощ. Якою буде погода у Києві на тижні з 21 по 27 квітня

На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…

8 години ago

Пані посол США в Україні Брінк опублікувала щемливий пост прощання

Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…

8 години ago

АРМА оголосило новий конкурс на відбір управителя ТРЦ «Гуллівер»

У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…

9 години ago

Дружина керівника Державної служби фінмоніторингу працює з фірмою Фірташа — Bihus.Info

Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.

9 години ago