Лідери трьох країн, долучених до російсько-української війни, мають спільні погляди на владу та долю малих народів та країн. Така ситуація склалась вперше після Холодної війни. Президенти США протягом 80 років трансформувались. Спершу вони проголошували демократичні цінності та недопустимість окупації чужої землі. Тим часом нинішній 47 президент Дональд Трамп готовий приєднати Гренландію, Канаду та Панамський канал. США, Росія та Китай готові поділити світ на сфери впливу. Про це свідчать деякі заяви Дональда Трампа, які стосуються, серед іншого, України.
Про це оглядач Андреас Клут написав у Bloomberg.
Оглядач Bloomberg проаналізував світогляд, який мали світові лідери під час “холодної війни” та зараз, під час російсько-української війни. Він пояснив, що в середині 20 століття політики США та СРСР відрізнялись один від одного ідеологічно. Перші відстоювали, умовно, капіталізм та демократію, другі — соціалізм та тиранію. Натомість сьогодні ситуація відрізняється. І президента США Дональд Трамп, і президент РФ Володимир Путін, і лідер КНР Сі Цзіньпін — імперіалісти, пояснюється у статті. Усіх трьох об’єднує ідеологія “волі до влади та загальної жаги домінування, що включає територіальну експансію”.
Це буде пакт між імперіалістами, що ґрунтується на силі і примусі, без високих ідеологічних принципів. “Кожен по-своєму сподівається укласти угоди з Трампом, щоб розділити земну кулю на сфери впливу. У Кремлі особливо запаморочені надії, що Путін і Трамп потиснуть руки за “нову Ялту”, — підсумовує Bloomberg.
Якщо вони не домовляться про винагороду для себе — тоді це може призвести до війни між ними (Третьої світової). Це прирече на загибель малі країни, що опинилися в центрі цих подій. Видання нагадує, що 80 років тому в Ялті відбулася конференція за участі Рузвельта, Сталіна й Черчилля. Тоді після перемоги над Німеччиною вони домовлялися про післявоєнний світовий порядок — угода про те, що світ поділять на сфери впливу.
“Тоді Рузвельт дуже хотів отримати згоду Сталіна на новий порядок, який оголосить імперіалістичну агресію поза законом і буде оформлений у вигляді організації під назвою ООН. На папері він це отримав. Однак на ділі він і Черчилль ухвалили угоду, за якою Сталін продовжив поневолення Центральної та Східної Європи”.
У статті нагадали поведінку США та зміну її політики та лідерів. Наприклад, після Другої світової війни американці закріпили та підтримували “ліберальний світовий порядок” та “стримувала шовіністський імперіалізм”. Після воєн в Іраку та Афганістані ця “винятковість” зменшилась, 46 президент Джо Байден був надто несміливий. І ось прийшов 47 президент — Дональд Трамп, який заявляє, що “настав час “ДОМОВИТИСЬ” в Україні”.
“Це був би пакт між імперіалістами, який не базувався б на жодному високому ідеологічному баченні, окрім уявлення про те, що сила робить право, а примус — це чесна гра”, — написав Андреас Клут.
Нагадуємо, 29 січня очільник Кремля оголосив, що готовий почати переговорив, але не готовий підписати мирну угоду саме із Зеленським. 22 січня президент Дональд Трамп у соцмережі опублікував допис, у якому вказав Путіну, що продовжуючи війну, він робить гірше для Росії. Трамп запропонував або завершити бойові дії, або США знизять ціни на нафту і Москва “впаде”. Тим часом Путін зателефонував Сі і начебто погодився на перемовини.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.