Categories: Без рубрики

Із 24 березня в столиці стартує профілактичний місячник із нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

Директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА розповіла, що у 2024 році в столиці на 33,3% знизився показник смертності від туберкульозу. А загалом кількість померлих від цього захворювання в Києві у 2,5 раза нижче, ніж загальний показник у країні.

З 24 березня до 24 квітня в столиці триватиме профілактичний місячник із нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург у Всесвітній день боротьби з туберкульозом, що відзначається 24 березня.

Вона зазначила, що це інфекційне захворювання лишається одним із найбільш смертоносних у світі. Тож вчасне його виявлення не лише зберігає життя та здоров’я хворому, а й мінімізує розповсюдження хвороби.

Директорка Департаменту охорони здоров’я розповіла, що у 2024 році в столиці на 33,3% знизився показник смертності від туберкульозу. А загалом кількість померлих від цього захворювання в Києві у 2,5 нижче, ніж загальний показник у країні.

«Це свідчить про ефективність заходів, що здійснює місто для подолання інфекції.  Так само як і зростання рівня зареєстрованої захворюваності на 10% насправді свідчить про покращення виявлення туберкульозу. Це пояснюється проведенням профілактичних оглядів, обстеженням груп ризику та використанням сучасних методів діагностики, зокрема молекулярно-генетичного аналізу. Усі ці заходи впроваджені в закладах охорони здоров’я міста», – додала Валентина Гінзбург.

Вона нагадала, що у 2024 році розпочали скринінгове обстеження дорослих із груп ризику на латентний туберкульоз за допомогою туберкулінодіагностики. Для реалізації такої ініціативи всі заклади первинної медико-санітарної допомоги в межах Міської цільової програми «Громадське здоров’я» забезпечили туберкуліном.

«Крім того, помітно збільшилась кількість осіб, яких обстежили на первинному рівні молекулярно-генетичним методом – найбільш інформативним, чутливим та надійним способом дослідження, що доступне наразі киянам та ВПО. Кількість обстежених осіб зросла з близько 4000 за 2023 рік до майже 6000 за 2024 рік. Відповідно зросла і кількість виявлених випадків захворювання», – зауважила директорка профільного департаменту.

За даними КНП «Київський фтизіопульмонологічний центр», за результатами моніторингу минулого року охоплення скринінгом на туберкульоз і латентну туберкульозну інфекцію зросло. Радіологічне обстеження пройшли 95,4% дорослих із груп ризику (у 2023 році – 93,2%) та 100% дітей.

Валентина Гінзбург наголосила, що для пацієнта діагностика і лікування туберкульозу безоплатні. Комунальне некомерційне підприємство в повному обсязі забезпечене протитуберкульозними препаратами та лікарськими засобами для усунення побічних явищ.

 

Recent Posts

У Росії затримали голову азербайджанської громади Шахіна Шихлінського

У російському Єкатеринбурзі затримали голову азербайджанської діаспори на Уралі Шахіна Шихлінського. Його затримали силовики ФСБ,…

54 секунди ago

Росія планує видобуток газу в Азовському морі — ЗМІ

Російське федеральне агентство з надрокористування заявило про наміри розпочати видобуток газу в Азовському морі, плануючи…

8 хв. ago

Азербайджанські журналісти оприлюднили запис, де росіянин віддає наказ відкрити вогонь по літаку AZAL, що розбився в Актау

Азербайджанські журналісти показали запис, на якому чути наказ відкрити вогонь по рейсу AZAL. Літак, що…

16 хв. ago

Сили оборони вдарили по пункту управління РФ на території Донеччини

30 червня Сили оборони України успішно завдали удару по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС…

25 хв. ago

ВАКС оголосить рішення щодо відсторонення віцепрем’єра Чернишова 2 липня

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) розглянув справу про відсторонення віцепрем'єра Олексія Чернишова з посади. Національне антикорупційне…

34 хв. ago

В ЄС відреагували на угорське опитування про членство України в Євросоюзі

Попри угорське опитування, в якому угорці начебто виступили проти членства України в ЄС, Єврокомісія не…

37 хв. ago