З 24 березня до 24 квітня в столиці триватиме профілактичний місячник із нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.
Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург у Всесвітній день боротьби з туберкульозом, що відзначається 24 березня.
Вона зазначила, що це інфекційне захворювання лишається одним із найбільш смертоносних у світі. Тож вчасне його виявлення не лише зберігає життя та здоров’я хворому, а й мінімізує розповсюдження хвороби.
Директорка Департаменту охорони здоров’я розповіла, що у 2024 році в столиці на 33,3% знизився показник смертності від туберкульозу. А загалом кількість померлих від цього захворювання в Києві у 2,5 нижче, ніж загальний показник у країні.
«Це свідчить про ефективність заходів, що здійснює місто для подолання інфекції. Так само як і зростання рівня зареєстрованої захворюваності на 10% насправді свідчить про покращення виявлення туберкульозу. Це пояснюється проведенням профілактичних оглядів, обстеженням груп ризику та використанням сучасних методів діагностики, зокрема молекулярно-генетичного аналізу. Усі ці заходи впроваджені в закладах охорони здоров’я міста», – додала Валентина Гінзбург.
Вона нагадала, що у 2024 році розпочали скринінгове обстеження дорослих із груп ризику на латентний туберкульоз за допомогою туберкулінодіагностики. Для реалізації такої ініціативи всі заклади первинної медико-санітарної допомоги в межах Міської цільової програми «Громадське здоров’я» забезпечили туберкуліном.
«Крім того, помітно збільшилась кількість осіб, яких обстежили на первинному рівні молекулярно-генетичним методом – найбільш інформативним, чутливим та надійним способом дослідження, що доступне наразі киянам та ВПО. Кількість обстежених осіб зросла з близько 4000 за 2023 рік до майже 6000 за 2024 рік. Відповідно зросла і кількість виявлених випадків захворювання», – зауважила директорка профільного департаменту.
За даними КНП «Київський фтизіопульмонологічний центр», за результатами моніторингу минулого року охоплення скринінгом на туберкульоз і латентну туберкульозну інфекцію зросло. Радіологічне обстеження пройшли 95,4% дорослих із груп ризику (у 2023 році – 93,2%) та 100% дітей.
Валентина Гінзбург наголосила, що для пацієнта діагностика і лікування туберкульозу безоплатні. Комунальне некомерційне підприємство в повному обсязі забезпечене протитуберкульозними препаратами та лікарськими засобами для усунення побічних явищ.