Міністерство оборони України вирішило не відставати від тікток-трендів та випустило ролик з інформацією про можливість приєднатися до Сил оборони в межах проєкту «Контракт 18–24», знятий у вигляді нібито опитування дівчат на вулиці.
У ролику ведучий підходить до декількох дівчат на одній із вулиць Києва із запитанням «Скільки має заробляти хлопець, щоб ви були разом?» На думку першої дівчини, це має бути «десь 500 тисяч на рік», оскільки вона теж працює, тому «разом це може виходити один-два мільйони на рік».
Водночас друга «респондентка» заявила, що хлопець має заробляти 100–150 тисяч гривень на місяць: «Це вистачить на проживання в Києві, щоб знімати квартиру, ходити по ресторанчиках».
На думку третьої дівчини, «100–150 в принципі добре, але думаю, 200 було б ще краще».
Після цього ведучий починає розповідати про переваги добровільної ініціативи для українців віком від 18 до 24 років, яку Міноборони запустило в лютому цього року.
У коментарях українці назвали такий підхід “дном”, “недолугістю” та “крінжем”.
Водночас ресурс «Гендер в деталях» зазначає, що жінок у відео показують меркантильними.
«Чи чули піарники Міноборони щось про жінок в армії? Про рівень забезпечення діючих військовослужбовців, який не досягає 100 тисяч? Про повагу до дружин військовослужбовців, які тягнуть на собі часто родини, дітей, реабілітацію коханих тощо? Схоже, що ні», — йдеться у дописі видання в телеграм-каналі.
Також своєю реакцією на оприлюднене відео з DIVOCHE.MEDIA поділилась ветеранка, очільниця ГО «Жіночий ветеранський рух» Катерина Приймак.
«Чесно кажучи, це повний крінж та зашквар, але те, як комунікує Міноборони наразі, — взагалі для мене здивування. Тому що коли ми говоримо про жінок у війську, це не вітається, бо, на думку Міноборони, якщо ми будемо говорити про жінок-військових, це буде використовуватися максимально як ІПСО. І будуть всі росіяни кричати: “О Боже, жінок вже хочуть забирати насильно, мобілізувати, подивіться”. І те, що це їхній свідомий вибір — зробити крок до захисту країни — зараз нікого не хвилює в офіційних структурах, які комунікують про війну. Принаймні, Міноборони. Тому що Генштаб все одно потребує людей і показує зараз набагато краще, ніж раніше, рівність жінок у війську. На жаль, іноді лише на картинці. Але мені дуже сумно загалом, що Міноборони дозволяє цей бульварний жанр — питати у дівчат, за скільки грошей у хлопця вони будуть із ним зустрічатися. Я не розумію взагалі цінностей, куди ми скочуємося, чи це і є традиційні цінності, які так любить згадувати Міноборони? Це просто мєрзость», — сказала вона.
«Контракт 18-24» пропонує фінансову стабільність, гарантовану державою: контракт на 1 000 000 грн, із яких 200 000 грн виплачуються одразу після підписання контракту, а решта 800 000 пізніше двома частинами.
Добровольці отримуватимуть щомісячне грошове забезпечення до 120 000 грн на місяць плюс доплати за бойові завдання. Загальна сума може скласти до 2 000 000 на рік. Матимуть можливість «нульової» іпотеки, навчання за державний кошт, безкоштовне медичне забезпечення (у тому числі, зубне протезування), а також право на виїзд за кордон після року служби.
Також законом гарантоване звільнення від мобілізації на 12 місяців після завершення контракту.
Подати заявку можна на сайті 18-24.army.gov.ua або через застосунок Резерв+.
Нагадаємо, що раніше стало відомо, які умови контракту запропонують 18-24-річним для добровільної мобілізації. Мільйон гривень молоді люди 18-24 років отримають лише після того, як відвоюють рік. Перед підписанням “Контракту 18-24” вони повинні пройти співбесіду з представниками бригад ЗСУ. Рекрутери відбиратимуть добровольців за певними критеріями.