Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що європейські миротворчі сили, які можуть бути розгорнуті в Україні, відреагують на російський напад, якщо Москва його розпочне.
Про це повідомляє AP.
За словами Макрона, такі війська можуть бути розгорнуті у «важливих містах» та інших місцях.
«Якби знову сталася загальна агресія проти української землі, ці армії фактично опинилися б під ударом, і тоді це наші звичайні рамки залучення… Наші солдати, коли вони задіяні і розгорнуті, повинні реагувати і відповідати на рішення головнокомандувача і, якщо вони опиняються в конфліктній ситуації, відповідати на неї», — сказав Макрон.
Він додав, що такі війська не будуть розміщені на лінії фронту в Україні, «і не будуть задіяні в перший же день проти російських сил». Вони будуть «силами, які переконуватимуть росіян не здійснювати повторний напад. І, утримуючи важливі міста, стратегічні бази, відзначатимуть чітку підтримку з боку кількох європейських урядів і союзників».
«Тож ми не на передовій, ми не йдемо воювати, але ми там, щоб гарантувати тривалий мир. Це пацифістський підхід… Єдині, хто міг би в цей момент спровокувати конфлікт, войовничу ситуацію, були б росіяни, якби вони знову вирішили розпочати агресію»”, — сказав він.
Низка можливих варіантів, які розглядають європейські воєначальники і планувальники, включає декілька сценаріїв, які наразі готуються для розгляду і схвалення лідерів країн.
Французький чиновник, який говорив на умовах анонімності розповів про обговорення за зачиненими дверима, що одним з можливих варіантів, на якому наполягає Франція, є розгортання членами коаліції значної кількості сил в центральній Україні, ймовірно, уздовж Дніпра, «подалі від лінії фронту».
За словами чиновника, серед інших можливих варіантів, які розглядаються, є розгортання сил ще далі від фронтів, на крайньому заході України або в сусідній країні.
Нагадаємо, Макрон перед самітом «коаліції охочих» запропонував розміщення європейських миротворців у центрі України та вздовж Дніпра.
16 лютого газета The Telegraph повідомила, що прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що він «готовий і хоче» направити британські війська в Україну для забезпечення виконання будь-якої мирної угоди.
Також міністр закордонних справ Швеції Марія Мальмер Стенергард повідомила, що Швеція не виключає відправлення своїх військових в Україну у складі післявоєнної миротворчої місії.
18 лютого The Guardian із посиланням на джерела в оборонній сфері повідомило — у Великій Британії вважають, що для гарантування безпеки України за підтримки Європи потрібно значно менше військових, ніж кількість у 100−150 тисяч або навіть більше осіб.
19 лютого The Guardian повідомило, що Велика Британія і Франція планують створити європейські сили, покликані запобігти майбутнім атакам Росії по Україні. За словами західних чиновників, пропозиція включатиме менше ніж 30 тисяч солдатів і, найімовірніше, буде зосереджена на повітряній і морській обороні.
Чиновники США передавали конфіденційні документи тисячам працівників Адміністрації служб загального призначення (GSA), зокрема потенційно секретні…
Один з убивць українського активіста з Бахмута Артема Мирошниченка, які завдяки рекрутингу до ЗСУ були…
Українська гімнастка Таїсія Онофрійчук після перемоги на етапі Кубку Світу з художньої гімнастики в Баку…
Після нещодавньої атаки російського дрона на об’єкт неподалік Чорнобильської АЕС Україна підписала угоду з ізраїльською біотехнологічною компанією Pluri. Це…
Пекін застерігає інші країни від укладання торговельних угод з Вашингтоном, які завдають шкоди Китаю, підкресливши,…