Categories: Без рубрики

Косач Talks: у столиці проведуть 4 лекції-екскурсії про деталі життя Лесі Українки

Відвідати заходи можна буде як особисто, так і онлайн.

Про це повідомили в прес-службі Міністерства культури та інформаційної політики України.

Із 5 до 8 березня 2021 року в столиці вдруге відбудеться інтелектуальна програма Косач Talks у межах мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен». Мистецтвознавці у форматі лекції-екскурсії розповідатимуть про портрети Лесі Українки, сучасну їй моду, гастрономічні й кулінарні традиції тогочасної України і родини Косачів, а також про ілюстрації видань драматургині.

Захід відбудеться в Українському домі (вул. Хрещатик, 2) з нагоди ювілейного року видатної культурної діячки Лариси Косач-Квітки.

Серед запрошених лекторів:

  • Олена Брайченко — засновниця науково-просвітницького проєкту їzhakultura.
  • Ростислав Лужецький — художник і видавець.
  • Діана Клочко — мистецтвознавиця.
  • Оксана Космічна — кандидатка історичних наук.

Цікаво, що відвідати заходи можна як особисто, так і онлайн. Безкоштовно завітати в Український дім можна за попередньою реєстрацією на сайтіВодночас для тих, хто не має змоги особисто завітати на лекції, організатори в прямому ефірі транслюватимуть усі події платформи в соцмережах Міністерства культури та інформаційної політикиДержавного агентства з питань мистецтва та мистецької освітиPostmen та на сайті мистецького проекту.

Програма лекцій Косач Talks #2:

  • 5 березня, п’ятниця
12:00Лекція-екскурсія від Олени Брайченко: Українська гастрономічна культура кін. ХІХ-поч. ХХ ст. і світ родини Косачів
На перетині минулих століть світ змінювався надзвичайно стрімко. Ці переміни простежуються в мистецтві, моді, літературі. Але вони стосувались також гастрономії.
Які кулінарні тренди визначали час Лесі Українки, чи відображені вони у її родинній культурі харчування? Чому ми так мало знаємо про кулінарні традиції українських еліт та якою була їхня кухня насправді розкаже дослідниця гастрономічної культури, засновниця науково-просвітницького проєкту їzhakultura Олена Брайченко.
  • 6 березня, субота
12:00Лекція-екскурсія від Ростислава Лужецького: Дві Лесі. Леся Українка — Іван Труш
За двома портретами Лесі Українки роботи Івана Труша, експонованими на виставці, ховається напружена драма взаємин митців: симпатії, дружби, конфлікту та розриву, сліди якого прочитуються в творчості їх обох. Ішлося про конфлікт характерів чи цінностей? Відповідь — у лекції художника і видавця Ростислава Лужецького.
  • 7 березня, неділя
12:00Лекція-екскурсія від Діани Клочко: Між європейським і українським: як виконали художники ХХ століття уроки Українки
Твори Лесі Українки для художників-ілюстраторів середини минулого століття були викликом: для них не існувало ані національної, ні радянської ідеологічної традиції, подібної, наприклад, до британських прерафаелітів чи французьких академістів. Які візуальні рішення вони знайшли для історичних драм та поезії? Де віднайшли культурний контекст? Про складність виразних інтерпретацій розповідатиме мистецтвознавиця Діана Клочко.
  • 8 березня, понеділок

12:00 — Лекція-екскурсія від Оксани Косміної: Чи була Леся Українка модницею?
Про національний романтизм кінця XIX – початку ХХ століття і його вплив на гардероб шляхетних жінок, а ще про європейський та український контексти одягу і смаків Лесі Українки розкаже кандидатка історичних наук, етнологиня Оксана Косміна.

Нагадаємо, Косач Talks — дискусійно-інтелектуальна програма, що має засвідчити багатогранність постаті, а також по-новому відкрити життя і творчість Лариси Косач-Квітки. Адже Леся Українка й донині має безпрецедентну вагу для українського та світового літературно-культурного процесу. Мета програми – актуалізувати для сучасників ті грані біографії та численні різноманітні праці Лесі Українки, які й донині залишаються захопливими та актуальними.

До слова, організатори проекту наголошують, що під час проведення культурних подій продовжують діяти карантинні обмеження, яких необхідно дотримуватися: одягати респіратор або захисну маску, що закриває ніс та рот; дотримуватися соціальної дистанції між людьми, не більше однієї особи на 4 кв. м. площі та дотримуватися заходів особистої гігієни.

Фото: прес-служба Мінкульту

Recent Posts

Балістична ракета, яка влучила у будинок в Києві, містила щонайменше 116 іноземних компонентів

Зеленський зазначив, що Україна 45 днів тому погодилась на пропозицію президента Трампа щодо тиші в…

6 хв. ago

Міноборони придбало за три місяці більше квартир для військових, ніж за весь минулий рік

У січні-березні 2025 року Міністерство оборони України закупило 36 квартир для військовослужбовців на суму близько…

18 хв. ago

Американський штат став найбагатшим у світі, обігнавши Японію

Внутрішній валовий продукт Каліфорнії у США досяг $4,1 трильйона, перевищивши $4,02 трильйона у Японії.

30 хв. ago

Видобуток нафти в Росії б’є рекорди за останні 5 років, йде підготовка до послаблення санкцій — Bloomberg

Рівень активності РФ у видобутку нафти, який також більш ніж на третину перевищує довоєнний рівень,…

43 хв. ago

У Польщі почали видавати пільгові кредити для бізнесу на участь у відбудові України

Польща виділила 250 млн злотих або приблизно 58,25 млн євро на пільгові кредити для компаній,…

46 хв. ago

Марина Порошенко звернулась до суду, щоб поділити з чоловіком понад 17 млрд гривень

Колишня перша леді та депутатка Київської міської ради Марина Порошенко бажає через суд поділити майно зі…

1 годину ago