Відвідувачі зможуть прослідкувати шлях музейного предмету від появи в колекції до дослідження та реставрації.
Про це повідомили на Facebook-сторінці Музею Ханенків.
Завтра, 5 березня в музеї ввідбудеться виставка проекту «Спокуси Ієронімуса Босха ІІ. Дослідження та реставрація».
«Це результати п’ятирічної роботи команди науковців та реставраторів. Можливість не тільки дізнатися про майстра, поринути у сенси та символи робіт, але й прослідкувати шлях музейного предмету від появи у колекції до дослідження та реставрації», – зазначили в дописі.
Вартість входу на виставку – 50 гривень.
Організатори зазначають, що проект представлятимуть до 30 квітня 2021 року.
«Богдан Ханенко придбав триптих «Спокуса Святого Антонія» як оригінальний твір Ієронімуса Босха. Вже у 1927 році науковці музею визнали картину копією. Після низки досліджень співробітниці виявили, що триптих виконали співпрацівники художньої майстерні Босха приблизно у 1520-і роки, невдовзі по тому, як славетний майстер пішов з життя. Подібних ранніх копій у світі залишилося небагато. Найближчими до ханенківської є повна версія твору з Музею красних мистецтв у Брюсселі та ліва панель з музею Прадо у Мадриді. Щодо триптиха «Спокуса Святого Антонія» з Музею старовинного мистецтва у Лісабоні, який раніше беззаперечно вважали оригіналом, то тепер його також відносять до ймовірних реплік майстерні», – розповіли організатори.
Цікаво, що Ієронімус Босх творив тоді, коли мистецтво живопису ще перебувало в безпосередній близькості до релігії і філософії, тобто передусім опікувалося вічними питаннями щодо сенсу життя та природи добра і зла. Утім візуальні роздуми великого майстра ніколи не виглядали як повчальні проповіді. Вони ніби навмисно були вигадані для того, щоб «завести» і заохотити розумного глядача до розплутування прихованих сенсів та розв’язання символічних квестів.
«Якщо додати до цього постійне балансування художника між земним і «віртуальним» світом, чорним гумором та легкою іронію, а також дещицю «соціальної сатири», то виходить, що образи Босха, розтиражовані тепер глобальною мережею на безліч цитат і стікерів, можна розглядати як архетипи найсучаснішого мистецтва», – наголосили організатори проекту.
Фото: Facebook/Музей Ханенків
Російських громадян, які брали участь у війні проти України, можуть заарештувати або притягнути до кримінальної…
Київ через дипломатичні канали запропонував Італії та кільком європейським партнерам провести саміт щодо України на…
Президент США Дональд Трамп почав продавати передвиборчий мерч із написом Trump 2028. Він казав, що хоче…
Угорський премʼєр-міністр Віктор Орбан вирішив нагадати, що виступає проти вступу України до Європейського Союзу.
У переговорах про угоду зі США про видобуток корисних копалин"був досягнутий прогрес", але перемовини ще…
За даними МАГАТЕ, усі три атомні електростанції на підконтрольній Україні території – Хмельницька, Рівненська та…