Пропозиція США щодо використання майбутніх відсотків від заморожених російських активів на суму близько 300 мільярдів доларів для допомоги Україні набирає популярності серед країн G7.
G7 summit or meeting concept. Row from flags of members of G7 group of seven and list of countries, 3d illustration
Про це пише видання Reuters.
Зазначається, що використання відсотків, отриманих від заморожених російських активів, які складатимуть близько 5 мільярдів доларів на рік, стає одним із найпопулярніших варіантів подолання розбіжностей між США та Європою напередодні саміту лідерів G7 в Італії в червні.
Однак члени G7 все ще сперечаються про певні “стримувальні фактори”, які можуть зменшити ці очікувані прибутки до $2,5-3 млрд, сказав один із чиновників, вказуючи на 25% ставку податку в Бельгії, “комісію за зручність”, що застосовується депозитарієм Euroclear, і запропонований резерв на випадок судових розглядів.
Міністри фінансів G7 повернуться до цього питання на зустрічі наприкінці травня, щоб розробити консенсусну пропозицію для представлення лідерам країн групи на саміті в червні.
“Ми відчуваємо нагальну потребу в досягненні міжнародного консенсусу. Всі визнають, що нам потрібно робити більше”, – наголосив чиновник.
Інший представник G7 підтримав цю думку, зазначивши на необхідності забезпечення довгострокового потоку фінансування для України.
Високопоставлений американський чиновник заявив, що схвалення Конгресом близько 61 мільярда доларів довгоочікуваної американської допомоги Києву та окремий пакет на 50 мільярдів євро від ЄС підтримають Україну, але вона все ще зіштовхується з дефіцитом фінансування у 2025 та 2026 роках.
Вашингтон продовжує наполягати на тому, що всі варіанти, включно з прямою конфіскацією російських активів, виправдані міжнародним правом і повинні залишатися на столі переговорів, але США прагнуть досягти консенсусу навколо ідеї, яка могла б допомогти Україні вже зараз. Пропозиція щодо процентних доходів може стати реальним підґрунтям для досягнення угоди в червні.
“Це дуже розумний підхід, який має обмежені юридичні ризики”, – сказав посадовець.
Раніше повідомляли, що уряд Швейцарії повідомив, що на кінець 2023 року в країні заморозили російські активи на суму 6,36 мільярда доларів. Проте ця сума є меншою в порівнянні з 7,5 млрд франків, заморожених на кінець 2022 року.
Про поставки Києву двох літаків Saab 340 AEW&C оголосили в травні 2024 року.
Загальна вартість поставленого "IT-коаліцією" обладнання склала майже 2 млн євро. Це третя поставка у 2025…
Очікується, що держсекретар США Марко Рубіо, спеціальні посланники Трампа Стів Віткофф і Кіт Келлог зустрінуться…
В складі української делегації на переговорах в Лондоні, які відбудуться 23 квітня, буде присутній керівник…
Сама Ноем під час великоднього заходу в Білому домі підтвердила журналістам, що її сумку вкрали,…
На питання про можливі деталі "мирної домовленості", яку США пропонують укласти між Україною та Росією,…