Categories: Без рубрики

Навряд чи демократичні країни депортуватимуть українців. Експерт про мобілізацію і припинення консульських послуг

Навряд чи будь-яка демократична країна свідомо депортуватиме українців.

Про це розповів уповноважений Директора Європейського центра солідарності до справ Польсько-Української Солідарності Лев Захарчишин в ефірі КИЇВ24.

Я думаю, що навряд чи якась демократична країна піде на якийсь такий жорсткий механізм депортації, тому що вони всі вважають… може не всі про це говорять, але це так виглядає як порушення прав людини, тому що для того, щоб обмежити громадянина в правах, треба спочатку його висунути йому звинувачення, обґрунтовані, що “ви порушили законодавство, тоді ми проти вас застосовуємо якісь санкції”.

Він додав, що цей принцип не можна застосувати до всіх поспіль. Адже консульські послуги не можна закривати, наприклад, чоловікам із трьома дітьми, які законно перебувають за кордоном.

Я думаю, що якщо ми говоримо про Європу, бо ми не говоримо про авторитарні країни, бо напевно там не так багато українців зараз є, але демократичні країни будуть, я скажу так, дуже обережно ставитися до співпраці з Україною в виконанні цих положень.

 

Раніше повідомляли, що Кабінет Міністрів України заборонив пересилання паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон для громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років.

Консульства за кордоном не обслуговуватимуть чоловіків призовного віку: рішення пов’язане з мобілізаційним законом

МЗС наказало керівникам усіх дипломатичних установ України керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово призупинити з 23 квітня вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років.

Тож 23 квітня українське консульство у Польщі тимчасово призупинило консульські дії щодо громадян України призовного віку.

Нагадаємо, 11 квітня парламент ухвалив закон про мобілізацію парламент ухвалив закон про мобілізацію у другому читанні та у цілому. Документ передбачає нові обовʼязки військовозобовʼязаних і мотиваційні норми, зміни щодо процесів мобілізації, покарання для ухилянтів, базової військової служби, права на відстрочку тощо.

16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” (№ 10449), який набуде чинності з 18 травня 2024 року.

Recent Posts

У Києві з 22 до 27 квітня у районних Vcentri HUB пройде низка заходів. Перелік

Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…

6 години ago

У Києві 22–27 квітня пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

6 години ago

Спершу майже літня спека, а потім дощ. Якою буде погода у Києві на тижні з 21 по 27 квітня

На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…

6 години ago

Пані посол США в Україні Брінк опублікувала щемливий пост прощання

Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…

6 години ago

АРМА оголосило новий конкурс на відбір управителя ТРЦ «Гуллівер»

У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…

6 години ago

Дружина керівника Державної служби фінмоніторингу працює з фірмою Фірташа — Bihus.Info

Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.

6 години ago