Categories: Без рубрики

Країни ЄС нарощують імпорт скрапленого газу з РФ — звіт

З січня по вересень 2023 року Європа імпортувала приблизно стільки ж російського скрапленого природного газу (СПГ), скільки за аналогічний період минулого року, помітне зростання спостерігалося в Іспанії, Бельгії та Франції.

Про це йдеться у звіті Інституту економіки енергетики та фінансового аналізу (IEEFA).

Іспанія та Бельгія подвоїли імпорт СПГ з Росії за цей період у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, тоді як у Франції імпорт російського СПГ зріс на 40%.

Приблизно 27% імпортованого Іспанією СПГ за цей період надійшло з Росії, а Бельгія ще більше покладалася на Росію, отримавши 37% свого СПГ. Франція, зі свого боку, отримувала 15 відсотків свого СПГ з Росії.

Після російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року ЄС пообіцяв скоротити залежність від російського викопного палива, але швидко зіткнувся із занепокоєнням, що він замінює одну форму забруднення іншою.

Нові дані показують, що європейські країни продовжують розширювати інфраструктуру СПГ, навіть попри те, що попит на СПГ і газ, як очікується, знизиться.

Європа збільшила свої потужності з приймання СПГ: з початку 2022 року введено в експлуатацію шість нових СПГ-терміналів.

А плани щодо нових регазифікаційних СПГ-терміналів мають довести європейські потужності з приймання СПГ до 406 млрд кубометрів.

Однак, за прогнозами інституту, попит на СПГ не перевищить 150 млрд кубометрів у 2030 році, що свідчить про потенційний профіцит.

«Зниження попиту на газ ставить під сумнів тезу про те, що Європі потрібно більше СПГ-інфраструктури для досягнення цілей енергетичної безпеки. Дані показують, що це не так», – сказала Ана Марія Яллер-Макаревич, енергетичний аналітик IEEFA.

Країни Європи ризикують обміняти залежність від російських трубопроводів на надлишкову систему СПГ, яка ще більше наражає континент на волатильність цін.

Імпорт СПГ зі Сполучених Штатів різко зріс з 2022 року, зробивши США головним постачальником ЄС, на який припадає 46% від загального обсягу постачання до Євросоюзу.

Натомість Росія посідає друге місце, забезпечуючи 12% постачання СПГ для всього ЄС.

Серед країн-членів ЄС Іспанія є найбільшим імпортером російського СПГ, за нею йдуть Франція та Бельгія.

Загалом, згідно зі звітом IEEFA, ЄС витратив близько 5,5 млрд євро на російський ЗПГ.

Нагадаємо, ЄС нещодавно заявив про готовність відмовитись від російського палива. Європейський Союз має на меті позбутися залежності Європи від російського викопного палива протягом цього десятиліття.

Водночас нещодавно стало відомо, що Угорщина збільшує імпорт російського газу. Так, ЗМІ оприлюднили інформацію, що російський Газпром постачатиме додаткові обсяги газу в Угорщину протягом майбутньої зими. Крім цього РФ надасть Китаю ще 600 млн куб. метрів газу цього року понад контрактні зобов’язання.

Фото: відкриті джерела

Recent Posts

Папа Римський на Великдень згадав про «спустошену війною Україну» — Sky News

88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…

12 години ago

Москва може отримати ключову роль в іранській ядерній угоді — The Guardian

Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…

12 години ago

Великоднім перемир’ям Путін хоче заманити Трампа в пастку — Bild

Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.

12 години ago

Україні може знадобитися імпортувати 6,3 мільярда кубометрів газу наступної зими через рекордно низькі запаси — Reuters

Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…

12 години ago

На Хрещатику тимчасово обмежать рух транспорту у напрямку від Європейської площі

Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.

13 години ago