Про це йдеться на сайті Європейської комісії.

ЄС має й далі забезпечувати недорогу, надійну та доступну енергію для домогосподарств і підвищувати конкурентоспроможність своєї промисловості, підтримуючи інвестиції в чисті технології.

У звіті про стан Енергетичного Союзу за 2023 рік зазначено, що напередодні зими 2023-2024 років ЄС краще підготовлений до своєї енергетичної безпеки.

Так, ЄС різко зменшив свою залежність від російського викопного палива, а саме поступово припинив імпорт вугілля, скоротив придбання нафти на 90%, скоротив імпорт газу зі 155 млрд кубометрів у 2021 році до приблизно 80 млрд кубометрів у 2022-му та приблизно до 40-45 млрд кубометрів у 2023 році.

Також блок скоротив попит на газ більш ніж на 18% проти попередніх п’яти років, заощадивши близько 53 млрд кубометрів.

Напередодні зими 2022-2023 років газосховища у Європі були заповнені на 95%, зараз заповненість становить понад 98%, йдеться у звіті.

Попри те, що найгірші наслідки енергетичної кризи вже позаду, у Єврокомісії наголошують, що місця для самовдоволення немає.

Водночас нещодавно стало відомо, що Угорщина збільшує імпорт російського газу. Так, ЗМІ оприлюднили інформацію, що російський Газпром постачатиме додаткові обсяги газу в Угорщину протягом майбутньої зими. Крім цього РФ надасть Китаю ще 600 млн куб. метрів газу цього року понад контрактні зобов’язання.

Фото: getty images