Лідери цивілізованого світу відкрито кажуть, що з цим законом Грузію ніколи нікуди не приймуть. Водночас серед політиків РФ законопроєкт отримав значну підтримку.
Protesters rally against the controversial "foreign influence" bill in Tbilisi on May 8, 2024. The Black Sea Caucasus nation has been gripped by mass anti-government protests since April 9, after the ruling Georgian Dream party reintroduced the bill, which critics see as repressive. (Photo by Giorgi ARJEVANIDZE / AFP) (Photo by GIORGI ARJEVANIDZE/AFP via Getty Images)
Про це в етері КИЇВ24 розповів депутат парламенту Грузії скликання 2008-2020 років Георгій Канделакі.
Кремль вже відкрито виступає у підтримку закону про “іноагентів” у Грузії та правлячої партії. У підтримку цього закону виступили такі фігури як Дугін, Володін, Пєсков, Лавров.
Георгій Канделакі наголосив, що, якщо уряд прийме закон про “іноагентів”, Грузію ніколи нікуди не приймуть.
З іншого боку лідери цивілізованого світу відкрито кажуть, що з цим законом Грузію ніколи нікуди не приймуть. Цього достатньо для нашого суспільства. Є розуміння, що наслідки цього закону настільки плачевні, що суспільство не бачить ніякої можливості відступити.
Нагадаємо, 1 травня парламент Грузії підтримав законопроєкт про “іноагентів” у другому читанні. Як свідчать результати голосування, документ підтримали 83 депутати. Переважно вони були з провладної партії “Грузинська мрія”.
Грузинський законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” порівнюють з російським законом про “іноагентів”. Документ зобов’язує неурядові організації та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організації, що просувають “іноземні інтереси”. Однак ця ініціатива спровокувала хвилю невдоволення серед громадян. У Тбілісі не вщухають протести.
Зазначимо, що президентка Саломе Зурабішвілі попросила протестувальників не провокувати силовиків, щоб уникнути зайвого насильства. Вона закликала залишити бічні ворота парламенту, бо там все одно зараз нічого не відбувається, і не порушувати мирний характер акції.
Водночас президентка заявила, що уважно стежить за всім, що відбувається, і стоїть на боці учасників протестів. За її словами, виступи мітингувальників показують настрій та цілеспрямованість грузинського народу.
Тим часом міністерство закордонних справ України опублікувало поради для громадян, які нині перебувають у Грузії. Відомство радить людям дбати про безпеку через масові протести проти проєкту закону про “іноагентів”.
Також у юридичному комітеті парламенту Грузії сьогодні, 13 травня, розглянули та підтримали законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” у третьому читанні за 67 секунд.
Станом на 16:00 неділі, 18 травня між Силами оборони України та російськими загарбниками від початку…
Данія виділила вже 26-й пакет військової допомоги для України вартістю приблизно 4,2 мільярда данських крон…
Незаконна окупація Криму Росією поглибила страждання кримських татар на півострові. Туреччина підтримувала та підтримувати кримських…
Під час зустрічі у Ватикані президент Володимир Зеленський і віцепрезидент США Джей Ді Венс та…
Подальше затягування переговорів з боку Росії підкреслює її небажання брати участь у добросовісних переговорах щодо…
Президент Володимир Зеленський наголосив, що, як і вся Україна, тимчасово окупований росіянами Крим має бути вільним.