За підрахунками агентства Росія втратила близько 14% нафтопереробних потужностей.
Про це повідомляє Reuters.
Цього місяця РФ збільшила імпорт бензину із сусідньої Білорусі, щоб розв’язувати проблему з дефіцитом палива. Також Москва на пів року заборонила експорт бензину, щоб спробувати запобігти зростанню внутрішніх цін.
Раніше на цьому тижні джерела в галузі повідомили про те, що Куйбишевський НПЗ, що належить “Роснафті”, зупинив CDU-5, одну з двох установок первинної переробки, вивівши з ладу половину своєї потужності. Одне з джерел повідомило, що CDU-4 не постраждав від атаки дрона, але через технічний зв’язок із пошкодженим CDU-5 не зміг працювати без нього.
Як зазначає агентство, зупинка посилюють труднощі російського нафтопереробного сектора, оскільки необхідність екстреного ремонту після численних атак дронів ускладнила постачання.
За підрахунками Reuters, близько 14% нафтопереробних потужностей Росії було зупинено атаками дронів, включаючи Куйбишевський НПЗ.
Росія також заборонила експорт бензину на шість місяців, починаючи з 1 березня, щоб спробувати запобігти зростанню внутрішніх цін на паливо.
Проте труднощі російських НПЗ дещо полегшилися, повідомили Reuters три джерела, оскільки відновилася робота на одному з агрегатів Рязанського нафтопереробного заводу, який набагато більший за Куйбишевський НПЗ.
Нагадаємо, що 15 березня безпілотники атакували нафтохімічне підприємство «Перший Завод» у Калузькій області РФ, що займається перероблюванням нафти. Це була операція ГУР Міноборони.
А вже в ніч на 16 березня, БПЛА завдали удару по двох нафтопереробних заводах у Самарській області Росії. Дрони атакували Сизранський та Новокуйбишевський НПЗ.
17 березня у Краснодарському краї під удар безпілотників потрапив нафтопереробний завод у Словʼянську-на-Кубані. На заводі спалахнула пожежа. Місцева влада заявила, що це начебто наслідок падіння БпЛА.
Водночас видання Financial Times опублікувало матеріал, у якому стверджувало, що у Сполучених штатах стурбовані різким зростом цін на нафтові продукти через атаки на російські нафтопереробні заводи. США нібито закликали Україну припинити атаки на російські НПЗ, бо вони можуть призвести до зростання світових цін на нафту.
У дописі словацький премʼєр звертається до глави дипломатії ЄС як "люба Кає", зацитувавши її слова…
За інформацією посольства, на першому етапі проєкт буде реалізовано в чотирьох академічних регіонах Франції: Паризький…
Обмеження триватимуть 10 травня з 5:38 до 12:00.
У п’ятницю, 9 травня, Україна вислала двох угорських дипломатів у відповідь на дії країни: вони…
Серед підсанкційних — директор заводу «Форт» Чуркін і керівник компанії «Униматик» Ващенко. Їхні підприємства постачають…
Сторони домовилися про обмін знаннями та досвідом у сферах виявлення загроз, оцінки ризиків та розробки…