Про це повідомляє Financial Times.

США закликали Україну припинити атаки на російські нафтопереробні заводи, бо вони можуть призвести до зростання світових цін на нафту.

За даними видання, неодноразові попередження отримували посадовці СБУ та ГУР.

Росія залишається одним із найбільших у світі експортерів енергоносіїв, попри західні санкції щодо її нафтогазового сектора. Ціни на нафту цього року зросли приблизно на 15%, до 85 доларів за барель, що призвело до зростання цін на пальне якраз у той момент, коли президент США Джо Байден розпочинає свою кампанію з переобрання.

Вашингтон також стурбований тим, що якщо Україна продовжуватиме завдавати ударів по російських об’єктах, у тому числі за сотні кілометрів від кордону, то Росія може у відповідь накинутися на енергоінфраструктуру, на яку покладається Захід.

Сюди входить трубопровід КТК, яким нафта з Казахстану через Росію надходить на світовий ринок. Західні компанії, у тому числі ExxonMobil і Chevron, використовують трубопровід, який Москва ненадовго закрила у 2022 році.

За оцінками генерального директора Gunvor Торбьорна Торнквіста, було ведено з ладу потужні російські НПЗ обсягом від 600 до 900 тисяч барелів, що становить від 10% до 15% щоденного нафтоперероблювання.

Удари додадуть приблизно 4 долари за барель премії за ризик до світових цін на нафту, зазначають аналітики.

Удари по НПЗ Росії

17 березня у Краснодарському краї під удар безпілотників потрапив нафтопереробний завод у Словʼянську-на-Кубані. На заводі спалахнула пожежа. Місцева влада заявила, що це начебто наслідок падіння БпЛА.

БпЛА в ніч на 16 березня завдали удару по двох нафтопереробних заводах у Самарській області Росії. Дрони атакували Сизранський та Новокуйбишевський НПЗ.

15 березня безпілотники атакували нафтохімічне підприємство “Перший Завод” у Калузькій області РФ, що займається перероблюванням нафти. Це була операція ГУР Міноборони.

Нагадаємо, що сьогодні росіяни здійснили наймасштабнішу атаку на енергетичну систему України за останній час. Є повідомлення про влучання в об’єкти генерації й системи розподілу в різних областях.