Categories: Без рубрики

Китай збільшив імпорт російської та іранської нафти “про запас” – Reuters

Протягом перших місяців року імпорт сирої нафти до Китаю дещо зріс, але відновлення радше пов’язане зі зростанням запасів, ніж з ознакою покращення попиту на паливо.

Про це пише Reuters.

Найбільший у світі імпортер нафти в квітні зафіксував надходження 11,69 млн барелів на добу, що трохи нижче березневих 12,1 млн б/д, але на 7,5% вище, ніж 10,88 млн б/д за той же місяць минулого року, повідомляє агентство, проаналізувавши дані митниці.

Березневий імпорт був найвищим з серпня 2023 року, а відносно високі показники квітня дозволили збільшити обсяги імпорту за перші чотири місяці року до 11,83 млн барелів на добу, що на 0,5% більше, ніж за аналогічний період 2024 року

Але, схоже, рушійною силою зростання імпорту в березні і квітні була наявність вантажів зі знижками з Ірану і Росії – двох країн, які потрапили під нові санкції, введені Сполученими Штатами“, – пише Reuters.

Відновлення імпорту сирої нафти в Китаї є більш “ведмежим”, ніж “бичачим” фактором, говориться у статті.

За даним Kpler, морський імпорт Китаю з Росії склав 1,38 млн барелів на добу в квітні і 1,22 млн барелів на добу в березні, що є найвищим показником з жовтня минулого року.

Імпорт з Ірану оцінювався Kpler на рівні 743 тис барелів на добу в квітні, в порівнянні з 1,39 млн барелів на добу в березні, що було найвищим показником з жовтня.

Reuters вважає, що імпорт з Ірану опинився під тиском у квітні через те, що адміністрація президента США Дональда Трампа посилила тиск на Тегеран з метою обмежити його ядерну програму.

Питання у тому, як довго китайські покупці залишатимуться обережними щодо купівлі іранської нафти, або, інакше кажучи, скільки часу їм знадобиться, щоб знайти способи обійти останні санкції і відновити імпорт з Тегерану“, — пише агентство.

Ту ж динаміку Reuters бачить і стосовно російської нафти. Китайський імпорт різко впав після запровадження в січні нових санкцій проти суден, що перевозили російську нафту, адміністрацією колишнього президента США Джо Байдена. У лютому морський імпорт Китаю з Росії впав до найнижчого рівня за останні 26 місяців, коли Kpler оцінив поставки в 970 тис барелів на добу.

Раніше уряд Великої Британії оголосив про запровадження санкцій проти 100 російських нафтових танкерів так званого “тіньового флоту”, які допомогають Росії обходити Західні санкції.

Recent Posts

Коли США отримають прибуток від угоди про копалини? Озвучено несподіваний термін

Угода з мінеральних ресурсів між Україною та США не принесе вигоди протягом 10-15 років і…

35 хв. ago

Дерев’яний млин у Семенівці отримав статус об’єкту культурної спадщини

Консультативна рада Департаменту культури і туризму Київської ОДА одноголосно проголосувала за надання млину у Семенівці…

41 хв. ago

Кабмін погодив призначення нових голів Дарницької та Солом’янської РДА Києва

Кабінет Міністрів України погодив призначення нових очільників двох районних державних адміністрацій Києва.

45 хв. ago

Якщо Путін погодить на зустріч з Зеленським, Україна скасує заборону переговорів з диктатором — Подоляк

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк повідомив, що Україна може внести зміни до заборони щодо…

46 хв. ago

Путін навряд чи поїде до Стамбула на переговори із Зеленським, – аналіз ISW

Російські чиновники працюють над створенням умов для того, щоб лідер Росії Володимир Путін відхилив запрошення…

57 хв. ago

ЄС готує удар по гаманцю Кремля: все залежить від Путіна і перемовин у Стамбулі

ЄС готує нові масштабні санкції проти Росії, спрямовані на її нафтову та фінансову систему. Їх…

1 годину ago