Про це пише Reuters.

Найбільший у світі імпортер нафти в квітні зафіксував надходження 11,69 млн барелів на добу, що трохи нижче березневих 12,1 млн б/д, але на 7,5% вище, ніж 10,88 млн б/д за той же місяць минулого року, повідомляє агентство, проаналізувавши дані митниці.

Березневий імпорт був найвищим з серпня 2023 року, а відносно високі показники квітня дозволили збільшити обсяги імпорту за перші чотири місяці року до 11,83 млн барелів на добу, що на 0,5% більше, ніж за аналогічний період 2024 року

Але, схоже, рушійною силою зростання імпорту в березні і квітні була наявність вантажів зі знижками з Ірану і Росії – двох країн, які потрапили під нові санкції, введені Сполученими Штатами“, – пише Reuters.

Відновлення імпорту сирої нафти в Китаї є більш “ведмежим”, ніж “бичачим” фактором, говориться у статті.

За даним Kpler, морський імпорт Китаю з Росії склав 1,38 млн барелів на добу в квітні і 1,22 млн барелів на добу в березні, що є найвищим показником з жовтня минулого року.

Імпорт з Ірану оцінювався Kpler на рівні 743 тис барелів на добу в квітні, в порівнянні з 1,39 млн барелів на добу в березні, що було найвищим показником з жовтня.

Reuters вважає, що імпорт з Ірану опинився під тиском у квітні через те, що адміністрація президента США Дональда Трампа посилила тиск на Тегеран з метою обмежити його ядерну програму.

Питання у тому, як довго китайські покупці залишатимуться обережними щодо купівлі іранської нафти, або, інакше кажучи, скільки часу їм знадобиться, щоб знайти способи обійти останні санкції і відновити імпорт з Тегерану“, — пише агентство.

Ту ж динаміку Reuters бачить і стосовно російської нафти. Китайський імпорт різко впав після запровадження в січні нових санкцій проти суден, що перевозили російську нафту, адміністрацією колишнього президента США Джо Байдена. У лютому морський імпорт Китаю з Росії впав до найнижчого рівня за останні 26 місяців, коли Kpler оцінив поставки в 970 тис барелів на добу.

Раніше уряд Великої Британії оголосив про запровадження санкцій проти 100 російських нафтових танкерів так званого “тіньового флоту”, які допомогають Росії обходити Західні санкції.