Попри зусилля західних країн щодо диверсифікації постачань, Китай зберігає контроль над більшістю світових ресурсів критичних мінералів, таких як літій, графіт і рідкісноземельні елементи.
Про це йдеться у новому звіті Міжнародного енергетичного агентства (IEA).
За даними IEA, у 2024 році середня частка ринку міді, літію, нікелю, кобальту, графіту та рідкісноземельних елементів, яку контролюють три провідні виробники, зросла до 86%. Для порівняння: у 2020 році ця цифра становила 82%.
«Майже все зростання видобутку припало на одного гравця», — йдеться у звіті. У випадку з нікелем — це Індонезія, однак усі інші ключові ресурси значною мірою забезпечує Китай.
Виконавчий директор агентства підкреслив, що у світі, де геополітична напруга лише зростає, доступ до критичних мінералів стає питанням глобальної енергетичної та економічної безпеки.
Попри стратегічне значення цих ресурсів, у 2023 році спостерігалося зниження обсягів інвестицій та геологорозвідувальної діяльності. Особливе занепокоєння це викликає у сфері постачання міді — ресурсу, критично важливого для модернізації та розширення електромереж у всьому світі.
Прем'єр Польщі Дональд Туск не підтвердив інформацію, що президент США Дональд Трамп у своїй розмові…
У Києві викрили групу осіб, які заволоділи чотирма квартирами загальною вартістю понад 6,3 млн гривень.…
Європейський парламент схвалив пропозицію Європейської комісії щодо різкого підвищення мит на добрива з Росії та…
У Києві 23 травня відкриється новий громадський простір — «Поділ сад-город». Це місце, де кожен…
Активи сина колишнього президента АТ “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва – Олександра Богуслаєва – заарештовано.
Адміністрація президента США Дональда Трампа просить Верховний суд скасувати постанову, яка зобовʼязує Департамент ефективності уряду…