Telegram Павла Дурова за підсумками 2024 року вперше вийшов у прибуток, заробивши $540 млн. Компанія завершила 2023 рік зі збитком у $173 млн.
The Telegram messaging app on an App Store page on a mobile phone arranged in London, UK, on Thursday, Aug. 29, 2024. Pavel Durov, the chief executive officer of Telegram, was charged in France for complicity in the spread of sexual images of children and other crimes, in a rare example of a tech leader being held liable for the way their platform is used. Photographer: Betty Laura Zapata/Bloomberg via Getty Images
Про це повідомляє Financial Times із посиланням на презентацію компанії для інвесторів.
Згідно з презентацією, доходи компанії сягнули $1,4 млрд у 2024 році, порівнюючи з $343 млн роком раніше. Половина цих доходів надійшла з так званих партнерств і екосистем, ще $292 млн – з преміумпідписок, а $250 млн – з реклами.
“Партнерства та екосистеми” в основному пов’язані з тим, що розробники створюють власні так звані мінізастосунки безпосередньо в Telegram у таких сферах, як комерція та ігри.
Значна частина прибутку пов’язана з розвитком екосистеми на основі блокчейну TON, який тісно інтегрований у Telegram. Через нього користувачі можуть оплачувати послуги в мінізастосунках, купувати рекламу та використовувати криптовалюту Toncoin.
Згідно з документами для інвесторів, Telegram планує досягти доходів у розмірі $2 млрд у 2025 році, що на 46% більше, ніж у попередньому році. Компанія також прагне досягти $720 млн прибутку в наступному році.
За інформацією джерел газети, компанія поділилася прибутком з потенційними інвесторами напередодні запуску випуску облігацій на суму близько $1,5 млрд з метою викупу наявного боргу.
За умовами, інвестори отримають право викупу акцій зі знижкою 20% у разі виходу Telegram на IPO.
Продаж боргу, який розпочався у вівторок, 20 травня, може завершитися вже наступного тижня.
Згідно з документами, Telegram за останні чотири роки випустив облігації на суму близько $2,4 млрд. У період з вересня до грудня 2024 року компанія викупила облігації на суму $375 млн.
Нагадаємо, 19 травня Дуров заявив, що очільник Генеральної дирекції зовнішньої безпеки Франції (DGSE) Ніколя Лернер звернувся до нього з проханням “обмежити активність консервативних голосів” у Румунії перед президентськими виборами.
У Києві триває комплексна підготовка закладів освіти до нового навчального року в умовах воєнного стану.…
Київська область розширюватиме співпрацю із італійським регіоном Тоскана. Зокрема, йдеться про відбудову пошкоджених і зруйнованих…
Повернення Дональда Трампа в Білий дім перетворило зустрічі з іноземними лідерами в Овальному офісі на…
Успенський собор у Каневі Черкаської області офіційно переданий Православній церкві України.
У новому театральному сезоні театр Лесі України в Києві планує поставити 4 вистави на основній…
Суддя Верховного суду Великої Британії заблокував укладення угоди про передачу архіпелагу Чагос Маврикію, що мали…