Столиця України розпочала активну підготовку до подання спільної заявки на участь у World Cities Culture Forum Leadership Exchange Programme 2025–2027. Київ спільно з Варшавою, Лондоном, Нью-Йорком та Амстердамом працює над формуванням заявки, яка передбачає обмін досвідом між містами-учасниками глобальної мережі, впровадження успішних практик і пошук спільних рішень на виклики культурного розвитку в умовах глибоких суспільних трансформацій.
Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, ключовою темою заявки обрано питання «Як вшановувати пам’ять у міському просторі?». Йдеться про дослідження ролі та форм меморіалізації в публічних просторах з урахуванням різноманітних історичних наративів та потреби у зміцненні соціальної згуртованості.
«Для Києва ця тема є надзвичайно актуальною. В умовах повномасштабної війни перед містом постало важливе завдання – сформувати сучасну, змістовну політику пам’яті. Йдеться про гідне вшанування загиблих Захисників і Захисниць, мирних жителів, збереження пам’яті про героїзм, солідарність, пережитий біль і незламність українського народу. Ми прагнемо інтегрувати пам’ять у міський простір так, щоб вона не роз’єднувала, а сприяла діалогу, єдності та спільній відповідальності за майбутнє», – наголосила Вікторія Муха.
Депутатка зауважила, що за умовами програми, в разі схвалення заявки, кожне місто зобов’язується застосувати отримані знання на практиці, реалізуючи відповідні проєкти. Важливою метою є створення збалансованої концепції меморіалізації, що враховуватиме історичний контекст, суспільні очікування і потребу у фіксації правди.
Отриманий досвід допоможе Києву напрацювати ефективну модель меморіалізації, яка базується на міжнародному досвіді, відкритому діалозі з громадськістю та повазі до спадщини. Активне впровадження результатів програми відбудеться після завершення військових дій, а до того часу триватиме аналітична робота, консультації з фахівцями та напрацювання концептуальних підходів. Це дозволить зробити майбутній простір пам’яті важливою частиною історії як Києва, так і всієї України.
Додатково.
У 2023 році Київ офіційно приєднався до всесвітньої глобальної мережі World Cities Culture Forum, яка об’єднує понад 40 креативних міст із 6 континентів, і головною місією якої є позиціювання культури як центрального рушія успішного міського планування і разом з тим як ключа до процвітаючого міста.
Щорічно WCCF організовує провідну світову подію, яка об’єднує міських лідерів у сфері культури з багатьох міст задля обміну досвідом, визначення шляхів розв’язання проблем у цій сфері та консолідації зусиль для спільного досягнення мети.
Два роки поспіль Київ бере участь в онлайн-заходах і щорічних форумах, де презентує досягнення, проблематику та виклики, з якими зіштовхується місто, на широкий загал, водночас вивчаючи досвід інших міст.
Програма World Cities Culture Forum Leadership Exchange Programme фінансується організацією Bloomberg Philanthropies.
Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек, серед яких –…
Генсек НАТО запропонував членам Альянсу збільшити витрати на оборону до 3,5% ВВП і виділити ще…
На запитання, які саме пропозиції передала українська сторона Угорщині 29 квітня під час візиту в…
Посол США при НАТО на кожній зустрічі послів НАТО підкреслює вимогу американської адміністрації, аби держави-члени…
Зеленський провів нараду, присвячену винищувачам F-16.
2 травня Федеральна служба захисту конституції Німеччини класифікувала ультраправу партію Альтернатива для Німеччини як правоекстремістську. Державний…