Зазначається, що у відхиленій попередній угоді було зазначено, що вона регулюється законодавством штату Нью-Йорк, виключаючи будь-яку іншу юрисдикцію.
У попередній угоді про ресурси, яку Київ відхилив, США зажадали виключні права на “мінеральні, нафтові та газові ресурси, порти, іншу інфраструктуру” України як компенсацію за вже виплачену допомогу.
Як пише газета Le Monde, близьке до адміністрації президента України джерело підтвердило достовірність параметрів, що містяться в зазначеній угоді, які раніше оприлюднили в Daily Telegraph.
За даними джерел, зараз Україна працює над “цікавою зустрічною пропозицією”.
Зазначається, що у відхиленій попередній угоді було зазначено, що вона регулюється законодавством штату Нью-Йорк, виключаючи будь-яку іншу юрисдикцію.
“Проєкт пропонує створити спільний інвестиційний фонд між Вашингтоном і Києвом, щоб гарантувати, що “сторони, вороже налаштовані до конфлікту, не отримають вигоду від відновлення України”. У ньому зазначається, що США отримають, у порядку пріоритету, половину доходів, одержуваних Києвом від видобутку ресурсів, а також 50% фінансової вартості “всіх нових ліцензій, виданих третім особам” для майбутньої монетизації цих ресурсів”, – ідеться в публікації.
При цьому нагадується, що президент США Дональд Трамп публічно встановив розмір вимог до Києва в 500 мільярдів доларів. Хоча фактично, п’ять пакетів допомоги, схвалених Конгресом для України, становлять 175 мільярдів доларів, з яких 70 мільярдів доларів були спрямовані американським військовим компаніям, акцентували в Le Monde.
“Якщо це 50% поточних ліцензій на видобуток корисних копалин, це справді схоже на рекет… Якщо ця пропозиція стосується ресурсів, які ще не розвідано, це означає, що до початку видобутку необхідно провести дуже цінну роботу з вивчення родовищ, щоб визначити, серед іншого, чи економічно доцільно їх видобувати. Це може зайняти від п’яти до 20 років, без гарантії позитивного результату”, – пояснила колишній заступник міністра закордонних справ України Лана Зеркаль.
У Le Monde припустили, що президент України Володимир Зеленський, найімовірніше, не очікував настільки принизливих умов, які здаються розрахованими на противника, а не на союзника. Зокрема, умови прямих переговорів, які поновилися 18 лютого між Москвою і Вашингтоном, не включають вимоги про репарації і передбачають зняття санкцій з Росії.
Президент США Дональд Трамп хоче, щоб Україна заплатила за надану Америкою військову підтримку. З’явилися й інші подробиці угоди, від якої Вашингтон може отримати до половини рідкісноземельних металів союзної країни.
Лідери академічної спільноти США, які спочатку неохоче виступали проти дій президента Дональда Трампа, починають об'єднуватися.
Німеччина й надалі надаватиме Україні військову допомогу, навіть якщо підтримку США буде припинено. Про це…
Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що «є шлях» до угоди з Китаєм щодо мит…
Фінляндія, Польща, Естонія, Латвія і Литва послалися на зростаючу військову загрозу з боку Росії. Вже…
Моше Асман намагається достукатися до лідера великої країни - сподіваючись, що той зупинить зло.
Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус вважає, що Україна не повинна погоджуватися на нещодавню пропозицію президента США Дональда Трампа…