Європейські лідери знайшли спосіб протидіяти Угорщині у питанні підтримки ключових політичних позицій щодо України. Але це не означає, що Будапешт не може створювати проблем.
Hungarian Prime Minister Viktor Orban arrives in the main hall of the Hungarian parliament to attend the delegates' first meeting on their autumn agenda, on September 25, 2023 in Budapest, Hungary. (Photo by Attila KISBENEDEK / AFP) (Photo by ATTILA KISBENEDEK/AFP via Getty Images)
Про це пише видання Politico.
Президенти та прем’єр-міністри країн блоку зустрілися у четвер у Брюсселі, щоб підписати низку нових зобов’язань — від економічної конкурентоспроможності до фінансових ринків.
“Однак найгострішим питанням, як завжди, є надання підтримки Україні, оскільки прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан послідовно виступає проти будь-яких зусиль щодо збільшення військової допомоги або прискорення процесу подання заявки країни на вступ до ЄС”, – йдеться у матеріалі видання.
Правила зазвичай вимагають, щоб усі 27 країн ЄС погодили спільну заяву. Однак, коли Угорщина спробувала зірвати пропозиції ЄС щодо допомоги Києву, її схвалили решту 26 країн і додали до інших резолюцій, які були одноголосно схвалені.
«Заява по Україні сьогодні буде випущена як додаток від імені 26. Це нова норма. І вона корисна, коли йдеться про політичні наміри. Хоча, можливо, надалі ми зіштовхнемося з іншими проблемами», – сказав один високопоставлений дипломат ЄС.
Ця тактика, здається, працює, і дипломати сказали POLITICO, що мають намір використати її знову.
Нагадаємо, що у Будапешті відбулися протести проти політики прем’єр-міністра Орбана. На мітингу виступив колишній соратник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, а нині лідер опозиції Петер Мадяр.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.