Про це пише видання Politico.

Президенти та прем’єр-міністри країн блоку зустрілися у четвер у Брюсселі, щоб підписати низку нових зобов’язань — від економічної конкурентоспроможності до фінансових ринків.

Однак найгострішим питанням, як завжди, є надання підтримки Україні, оскільки прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан послідовно виступає проти будь-яких зусиль щодо збільшення військової допомоги або прискорення процесу подання заявки країни на вступ до ЄС”, – йдеться у матеріалі видання.

Правила зазвичай вимагають, щоб усі 27 країн ЄС погодили спільну заяву. Однак, коли Угорщина спробувала зірвати пропозиції ЄС щодо допомоги Києву, її схвалили решту 26 країн і додали до інших резолюцій, які були одноголосно схвалені.

«Заява по Україні сьогодні буде випущена як додаток від імені 26. Це нова норма. І вона корисна, коли йдеться про політичні наміри. Хоча, можливо, надалі ми зіштовхнемося з іншими проблемами», – сказав один високопоставлений дипломат ЄС.

Ця тактика, здається, працює, і дипломати сказали POLITICO, що мають намір використати її знову.

Нагадаємо, що у Будапешті відбулися протести проти політики прем’єр-міністра Орбана. На мітингу виступив колишній соратник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, а нині лідер опозиції Петер Мадяр.