Categories: Без рубрики

«Літаки розпорошують COVID з повітря»: в МОЗ спростували поширені чутки щодо коронавірусу та інших хвороб

Лікарі наголошують, що вказані твердження є хибними та не мають жодних наукових підтверджень.

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило новий перелік популярних серед українців чуток щодо COVID-19 та інших хвороб, а також спростування до них. Їх наводить прес-служба у Fb.

Повідомляється, що вказані міфи часто поширюють користувачі українського сегменту Facebook. Зокрема, в новому переліку є спростування деяких повідомлень з Інтернету щодо нових вакцин від коронавірусу та грипу.

В МОЗ заперечують наступні твердження:
  • Новий сорт бавовни стерилізує населення

«На різних маргінальних сайтах, а також користувачами у соцмережах поширюється новий міф. Автори заявляють, що в США начебто було схвалено новий генетично модифікований сорт бавовни «як потенційне вирішення проблеми голоду серед людей», і це розпочне процес «стерилізації населення Землі за допомогою ГМО» — йдеться в повідомленні.

Численні дослідження не підтвердили припущення, ніби продукти ГМО здатні несприятливо впливати на показники фертильності та провокувати безпліддя, вказують в МОЗ.

Більше інформації за посиланням.

  • Вакцина від грипу в 5,5 разів підвищує ризик захворювання на респіраторні інфекції

«Поширюють інформація про те, що вакцина від грипу нібито у 5,5 разів підвищує захворюваність на респіраторні інфекції. На підтвердження своїх слів користувачі посилаються на дослідження, яке начебто доводить зростання кількості випадків респіраторних інфекцій серед вакцинованих від грипу дітей» — йдеться в повідомленні.

Медики зазначають, що наукові дослідження свідчать, що вакцина проти грипу знижує ризик зараження, тяжкість захворювання і рівень госпіталізацій та не збільшує загрозу розвитку респіраторних інфекцій. Цифра «5,5 разів» була отримана способом довільної антинаукової інтерпретації даних дослідження щодо наслідків вакцинації і не має під собою жодного наукового підґрунтя.

Більше інформації за посиланням.

  • AstraZeneca і «Спутник Лайт» – це однакові вакцини

«З’явилася інформацію про те, що вакцини від COVID-19 «Спутник Лайт» і AstraZeneca – це начебто одна й та ж вакцина. Як доказ користувачі показують зображення таблиці, нібито взятої з офіційного сайту Міністерства охорони здоров’я Росії. У таблиці вказано, що AstraZeneca проводить дослідження препарату «Спутник Лайт» — вказують в МОЗ.

​​AstraZeneca і «Спутник Лайт» – це дві різні вакцини з різним складом. Користувачі соціальних мереж неправильно інтерпретували дані. AstraZeneca виступила як замовник досліджень на ефективність та сумісність із вакциною «Спутник Лайт», наголошується в дописі.

Більше про цей міф за посиланням.

  • У Канаді розглядають позов проти ВООЗ та Давоса щодо злочинів проти людяності

«У мережі розповідають, що Верховний суд Канади начебто прийняв і вже почав розглядати «глобальний позов про злочини проти людяності», пов’язані з COVID-19 – такий собі “Нюрнберг-2”. У таких повідомленнях йдеться про те, що у позові начебто зібрано докази ненадійності ПЛР-тестів, що вакцини є частиною генетичних експериментів, та підтвердження брехливості статистики про смертність від COVID-19. Над цим позовом працювали аж “понад 1000 юристів і 10 000 медичних експертів”» — коментують в МОЗ.

Ні Верховний суд Канади, ні суд Онтаріо не стали розглядати «глобальний позов про злочини проти людяності». Що ж до Верховного суду Канади, то там навіть не приймали такого позову, йдеться в дописі

«Я можу підтвердити, що цього позову в Верховному суді Канади не існує і що суд не ухвалював жодних рішень із цього приводу», – наводить МОЗ заяву представник судового органу.

Більше у спростуванні.

  • Літаки розпорошують із повітря COVID-19 – є “фотодоказ” омікрону в мішках

«З літаків навмисно розпорошується новий штам COVID-19 «омікрон» – пишуть дезінформатори в мережі. На підтвердження цього користувачі публікують фотографії мішків, на яких написано Omikron. «От і те, чим нас запилюють чи обприскують із повітря літаки-хімтрейли. Бацила-реактив «омікрон», фото зроблено в аеропорту Чеського міста Кбеле», – йдеться у публікаціях, вказує міністерство.

І пояснюють: на світлині зображено мішки з компаундом виробництва компанії Omikron, назва якої співзвучна з назвою нового штаму COVID-19. Компаунд — високомолекулярні ізоляційні матеріали, які складаються із суміші різних речовин (смол, бітумів, ефірів целюлози). Цей матеріал використовується для потреб автомобільного, побутового та технічного ринків. Компаунди застосовують для герметизації блоків та вузлів радіоелектронних пристроїв, які працюють в умовах високої вологості.

Більше у спростуванні.

Раніше в МОЗ спростували інформацію про те, що рак лікується сам по собі.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

У Києві з 22 до 27 квітня у районних Vcentri HUB пройде низка заходів. Перелік

Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…

3 години ago

У Києві 22–27 квітня пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

3 години ago

Спершу майже літня спека, а потім дощ. Якою буде погода у Києві на тижні з 21 по 27 квітня

На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…

3 години ago

Пані посол США в Україні Брінк опублікувала щемливий пост прощання

Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…

3 години ago

АРМА оголосило новий конкурс на відбір управителя ТРЦ «Гуллівер»

У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…

3 години ago

Дружина керівника Державної служби фінмоніторингу працює з фірмою Фірташа — Bihus.Info

Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.

3 години ago