Литва продовжує безперебійне постачання військової допомоги Україні. У п’ятницю, 10 листопада, країна оголосила про надання партії обладнання для боротьби з дронами та генератори.
Photo taken in Kaunas, Lithuania
Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони Литви.
Так, міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас зазначив, що Литва передає Україні технології, які допомагають на полі бою у сучасних умовах.
Важливо розуміти, що сьогоднішня війна вимагає сучасних технологій, таких як засоби боротьби з дронами чи інше сучасне обладнання. А генератори передаємо з огляду на зиму, що невблаганно наближається, яка, ймовірно, буде важкою.
У відомстві також нагадали, що цього року Литва вже поставила Україні вертольоти Мі-8, зенітні установки L-70 з боєкомплектом, бронетранспортери M113, мільйони патронів, боєприпаси для гранатометів, комплекти радіолокаційних станцій та багато іншого.
Крім цього, Литва розробила довгостроковий план підтримки України, що передбачає новий пакет військової допомоги в розмірі 200 млн євро на період 2024-2026 рр.
Загальний пакет допомоги Литви Україні вже становить понад 1 млрд євро, або понад 1,2% ВВП, половина з яких — військова допомога.
Нагадаємо, що міністр закордонних справ Литви Ґабріеліус Ландсберґіс закликав Європейський Союз прискоритися з наданням Україні обіцяних боєприпасів. Він порівняв обсяги допомоги, яку надала Росії КНДР та ЄС Україні.
Своєю чергою, президент країни Гітанас Науседа заявляв, що в умовах, коли увага міжнародної спільноти звернена на нові конфлікти, що розгоряються у світі, дипломатичні зусилля Литви мають бути і будуть спрямовані на мобілізацію міжнародної підтримки України.
Пізніше Міністерство фінансів Литви виділило Україні два мільйони євро на вирішення соціальних наслідків розв’язаної Росією війни. Підтримка буде здійснюватись через інструменти міжнародних фінансових установ.
Наглядова рада НЕК "Укренерго" сформувала короткий список із трьох кандидатів на посаду голови правління.
Після нещодавньої атаки російського дрона на об’єкт неподалік Чорнобильської АЕС Україна підписала угоду з ізраїльською біотехнологічною компанією Pluri. Це…
Пекін застерігає інші країни від укладання торговельних угод з Вашингтоном, які завдають шкоди Китаю, підкресливши,…
Україна може зіткнутися з необхідністю імпорту до 6,3 млрд кубометрів природного газу на опалювальний сезон…
Понад рік російська оборонна промисловість майже наполовину залежала від постачань хрому з Німеччини, який використовується…