У другій половині 2024 року проросійськи налаштована Угорщина головуватиме в Раді ЄС. Однак, Пані посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова не вважає, що це на заваді подальшому руху Києва до членства.
Європейський союз.
Про це вона сказала в інтерв’ю «Суспільному».
За її словами, країна, яка головує в Раді Євросоюзу, «сприяє досягненню згоди з конкретних питань у різних формаціях, радах, робочих групах».
Тому не думаю, що будь-яке головування може вплинути на рішення щодо чогось у той чи інший бік. Це не та роль. Євросоюз — це структура, яка має певні сфери, що діють на основі консенсусу. Розширення ЄС є однією з них.
Водночас Матернова додала, що важливо серйозно ставитися до занепокоєнь, які висловлює той чи інший член Євросоюзу. Вона зауважила, що з Угорщиною важливо мати тісний діалог, бо розширення Євросоюзу залежить від одностайності.
Угорщина, як відомо, головуватиме в Раді Європейського Союзу з липня по грудень 2024 року після Бельгії. Нині в Раді ЄС головує Іспанія.
Нагадаємо, що 8 листопада, було оприлюднено звіт, в якому Європейська комісія рекомендувала Раді ЄС розпочати переговори про вступ України до Європейського Союзу. Це історичне рішення ухвалили на підставі звіту комісії, в якому йдеться, що Україна досягла суттєвого прогресу в реформуванні.
Пізніше пані посол Європейського союзу в Україні Катаріна Матернова передала прем’єр-міністрові України Денису Шмигалю звіт Єврокомісії.
Однак, щоб розпочати переговори, рішення Єврокомісії мають схвалити всі 27 держав ЄС. Своєю чергою, в уряді Угорщини заявили, що Європейський Союз не має розпочинати переговори про членство з Україною, адже вона нібито не відповідає необхідним умовам. Натомість вони пропонують «привілейоване партнерство».
Нагадаємо, наприкінці жовтня Угорщина знову заблокувала транш на 500 мільйонів євро з Європейського фонду миру для військової допомоги України. Раніше Угорщина блокувала це рішення, адже Україна внесла OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни. Однак НАЗК уже давно виключило угорський банк з цього переліку.
Також влада Угорщини далі підтримує тісні зв’язки з країною-агресоркою. Так, 17 жовтня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан та президент РФ Володимир Путін провели зустріч у Китаї, на полях пекінського саміту.
Після чого в Угорщині анонсували великий опозиційний мітинг на чолі з міським головою Будапешта. Активісти виступили проти диктатури Орбана. Крім цього, депутати опозиційної парламентської фракції «Моментум» облили червоною фарбою паркан біля офісу прем’єра Угорщини у Будапешті на знак протесту.
А поки інші країни Європи активно шукають альтернативу російським енергоносіям, Угорщина збільшує імпорт газу з РФ.
Згодом прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відзначився скандальною заявою у річницю придушення радянськими військами революції 1956 року. Під час виступу у місті Веспрем він порівняв членство Угорщини в ЄС з більш ніж сорокарічною радянською окупацією його країни. Це висловлювання викликало обурення у європейських лідерів.
Угорщина вже давно стала «білою вороною» у європейській сім’ї. Видання The Guardian писало, що голова угорського уряду нині ізольований у Європейському Союзі сильніше, ніж будь-коли раніше, і в ЄС очікують дедалі більше проблем із Будапештом.
Своєю чергою, прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас наголошувала, що Угорщина стає проблемою для Європейського Союзу, тож її необхідно розв’язати, оскільки зберігати єдність стає дедалі складніше.
Як зазначає Time, Папа Римський Франциск був новатором у тому, що виявляв готовність вислуховувати різні погляди щодо суперечливих…
Якщо до 5 червня не буде ухвалене нове рішення ЄС, "за замовчуванням" відновиться дія положень…
Так зване великоднє перемирʼя тривало з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня — його…
Шансу на відкриття банківської таємниці податковій найближчим часом немає.
На Сумщині поблизу державного кордону тривають інтенсивні бойові дії.
Після невдалої спроби перерізати трасу з Дніпропетровської області росіяни почали відступати. Речник оперативно-стратегічного угруповання військ…