Люди плутають поняття легалізації та декриміналізації медичного засобу, що є приводом для спекуляції.
A worker harvests flowering cannabis plants at the Green Health Colombia SAS medical cultivation facility in Los Santos, Santander department, Colombia, on Monday, April 3, 2023. Colombia's cannabis industry exports, including seeds, crude extracts, distillates, isolates, and finished products such as phytotherapeutics and cosmetics, nearly doubled in 2022, with over $8.4 million US dollars in sales. Photographer: Natalia Ortiz Mantilla/Bloomberg via Getty Images
Про це в ефірі КИЇВ24 розповіла кандидатка медичних наук, лікар-анестезіолог Київського міського клінічного онкологічного центру Вікторія Євсєєва.
«Люди плутають поняття декриміналізації та легалізації медичного засобу. Легалізація – це офіційно визнане застосування препарату у медичній практиці. Морфін легалізований у нашій країні, але громадяни, медики несуть кримінальну відповідальність за незаконний обіг цих препаратів. Те ж саме з медичним канабісом. Не може бути такого, що після легалайзу кожен громадянин може зайти у звичайну аптеку та купити його, як парацетамол», – говорить вона.
Лікарка пояснила, що легалізація ліків на основі канабісу — не означає, що громадяни будуть курити його.
«Ці препарати мають різну форму. Це не означає, що громадяни будуть курити канабіс на сходинках ресторації. Досить багато форм медичного канабісу: масло, розчини, аерозолі та тютюнові вироби. Основна діюча речовина канабісу, навколо якої відбуваються спекуляції, – це тетрагідроканабінол. Залежно від сорту медичних конопель та його концентрації в них, які вирощуються спеціально, тут можуть бути різні дозування та форми застосування, різна кратність введення. Це досвід Ізраїлю», – зазначила Євсєєва.
Нагадаємо, що РНБО закликала Раду ухвалити закон про медичний канабіс.
У Раді національної безпеки й оборони наголосили, що «право на життя є невід’ємним правом кожної людини», а держава зобов’язана дбати про створення умов для ефективного і доступного медичного обслуговування для всіх.
Фото: Getty Images
США у своїй пропозиції щодо мирної угоди не бачать Україну в НАТО.
Кейт Міддлтон та принц Вільям показали нове фото молодшого сина.
Прем'єр Британії заявив, що українці повинні самостійно визначати свою долю. При цьому топпосадовець наголосив, що…
Державний секретар США заявив, що "НАТО — це добре, поки НАТО є справжнім оборонним альянсом,…
23 квітня на зустріч у Лондоні, формальним організатором якої є британська сторона, прибула українська делегація у складі глави Офісу президента…
Централізована закупівельна організація – це фактично маркетплейс державних закупівель з відбудови.