Про це в ефірі КИЇВ24 розповіла кандидатка медичних наук, лікар-анестезіолог Київського міського клінічного онкологічного центру Вікторія Євсєєва.
«Люди плутають поняття декриміналізації та легалізації медичного засобу. Легалізація – це офіційно визнане застосування препарату у медичній практиці. Морфін легалізований у нашій країні, але громадяни, медики несуть кримінальну відповідальність за незаконний обіг цих препаратів. Те ж саме з медичним канабісом. Не може бути такого, що після легалайзу кожен громадянин може зайти у звичайну аптеку та купити його, як парацетамол», – говорить вона.
Лікарка пояснила, що легалізація ліків на основі канабісу — не означає, що громадяни будуть курити його.
«Ці препарати мають різну форму. Це не означає, що громадяни будуть курити канабіс на сходинках ресторації. Досить багато форм медичного канабісу: масло, розчини, аерозолі та тютюнові вироби. Основна діюча речовина канабісу, навколо якої відбуваються спекуляції, – це тетрагідроканабінол. Залежно від сорту медичних конопель та його концентрації в них, які вирощуються спеціально, тут можуть бути різні дозування та форми застосування, різна кратність введення. Це досвід Ізраїлю», – зазначила Євсєєва.
Нагадаємо, що РНБО закликала Раду ухвалити закон про медичний канабіс.
У Раді національної безпеки й оборони наголосили, що «право на життя є невід’ємним правом кожної людини», а держава зобов’язана дбати про створення умов для ефективного і доступного медичного обслуговування для всіх.
Фото: Getty Images