Президент Франції Еммануель Макрон зустрічається з президентом США Дональдом Трампом, а інші єврейські лідери їдуть у Київ. Вони намагаються "врятувати Україну" з двох напрямків.
PRAGUE, CZECH REPUBLIC - MARCH 5: President of the Czech Republic Petr Pavel (not pictured) welcomes his French counterpart Emmanuel Macron at the Prague Castle on March 05, 2024 in Prague, Czech Republic. The French president meets with both the president and the prime minister of the Czech Republic, as the country acts as an intermediary for countries who want to supply Ukraine with artillery shells. (Photo by Gabriel Kuchta/Getty Images)
Про це 24 лютого повідомляє Politico.
Зазначається, що Європа намагатиметься врятувати те, що залишилося від традиційних союзів 24 лютого за допомогою двосторонньої стратегії. Її мета — утримати на своєму боці Трампа та врятувати Україну від “принесення в жертву” президенту РФ Володимиру Путіну.
Макрон перебуває у Вашингтоні, не запланована його зустріч з Трампом. Він переконуватиме Трампа у тому, що дозвіл Путіну перемогти в Україні буде “великою стратегічною помилкою”.
Окрім того, 27 лютого зустріч у Білому домі прагне провести прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер. Він заявив, що Сполучене Королівство “готове і бажає” розмістити свої війська в Україні як гарантію безпеки.
Поки Макрон сидітиме за столом переговорів у Вашингтоні, ЄС і союзники влаштують “демонстрацію сили” в Києві. Лідери хочуть показати, що блок твердо підтримує президента Володимира Зеленського попри нову позицію Білого дому. У столицю України завітають президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, голова Європейської Ради Антоніу Кошта, лідери Іспанії, країн Північної Європи та Балтії, представники інших країн, які не входять до Євросоюзу.
Кілька неназваних дипломатів повідомили, що політики працюють над пакетом військової підтримки для України. З їхніх слів, йдеться про допомогу на щонайменше 20 мільярдів євро.
Європейський дипломат пояснив, що в разі образи Трамп “може прийняти радикально ворожі рішення”. Він зазначив, що політикам потрібно розробити план безпеки для Європи, коли суспільство до цього не готово, і водночас не можна рвати відносини зі США.
Вашингтон тисне на Київ задля ухвалення економічної угоди, і Трамп “дуже впевнений”, що домовленість буде досягнута вже цього тижня. За даними медіа, це змушує Європу “змагатися з часом”, щоб знайти гарантії безпеки, які б не спирались на США.
“У них ще є кілька тижнів, щоб розібратися в цьому, але паніка і розбіжності, які виникли до цього часу, лише підкреслили ідею, що Європа не може зібратися — навіть коли їй кидає виклик у своїй найфундаментальнішій суті союзник, який більше не діє як союзник“, — підкреслив експосол США в НАТО і політолог Іво Даалдер.
Французькі дипломати сподіваються, що Марко зможе переконати Трампа у тому, що торгівля з Європою і її захист — в інтересах США.
“Президент є одним із небагатьох лідерів, які мають реальний досвід і тісно співпрацювали з Трампом під час його першого мандату“, — пояснив його неназваний помічник.
Інший помічник французького президента повідомив, що Макрон приїде у Вашингтон з “пропозиціями щодо дій”, які обговорювались з іншими лідерами Європи, зокрема Великою Британією. Ймовірно, серед цих пропозицій — розгортання європейських миротворців в Україні у випадку припинення вогню.
Зі слів одного дипломата ЄС, союзники хочуть створити “протидію” наративу РФ про Україну та показати, що у них “є що запропонувати”. Повідомляється, що це включає “європейський внесок” у вигляді приблизно 30 тисяч військовослужбовців. При цьому провідну роль беруть на себе Франція та Велика Британія.
Після охолодження відносин між Києвом і Вашингтоном країни Скандинавії та Балтії очолили кампанію в ЄС за збільшення допомоги Україні.
З іншого боку, Італія та Іспанія гальмують визначення гарантій безпеки, які блок міг би дати Києву. За даними Politico, у центрі цього розколу — прем’єрка Італії Джорджа Мелоні, розкритикувала кілька ініціатив, запропонованих головною дипломаткою ЄС Каєю Каллас.
Нагадаємо, що президент Франції Еммануель Макрон є одним з останніх політиків, які стали на бік Володимира Зеленського після того, як Дональд Трамп назвав його “диктатором без виборів”.
Росія активізує пропаганду заради підготовки до можливої війни з НАТО — ISW
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа «втомилась» від затяжної війни Росії проти…
Марк Цукерберг, Сафра Кац і Джеймс Даймон продали акції своїх компаній на сотні мільйонів доларів…
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…