Categories: Без рубрики

Мерц зробив заяву на підтримку України

Лідер Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц  у треті роковини повномасштабного нападу Росії на Україну заявив, що зараз більше ніж будь-коли потрібно поставити Україну в позиції сили. 

Відповідну заяву він опублікував у мережі X.

Для справедливого миру країна, яку атакували, повинна бути частиною переговорів про мир, наголосив Мерц.

“Три роки російської війни загарбницької війни проти України. Три роки війни в Європі. Протягом трьох років нас супроводжували жахливі образи руйнувань і воєнних злочинів. Європа залишається на боці України. Зараз, як ніколи, ми повинні поставити Україну в позицію сили”, – сказав політик.

Ця заява пролунала в контексті небажання американського президента Дональда Трампа запрошувати Володимира Зеленського за стіл переговорів із росіянами.

Нагадаємо, на дострокових парламентських виборах у Німеччині переміг консервативний блок ХДС/ХСС (Християнсько-демократичний союз/Християнсько-соціальний союз) на чолі з Фрідріхом Мерцом. Він набрав 28,5% голосів. Праворадикальна «Альтернатива для Німеччини» (AfD) на чолі з Аліс Вайдель здобула 20,8%, що є історичним максимумом для партії. «Зелені» на чолі з Робертом Хабеком отримали 11,6%, а «Ліві» – 8,7%.  У парламенті ХДС/ХСС займе 208 місць, «Альтернатива для Німеччини» – 152 місця, «Соціал-демократична партія» – 120 місць, «Зелені» — 85 місць, «Ліві» – 64 місця.

Мерц, який став канцлером Німеччини, пообіцяв допомогти Європі здобути “реальну незалежність” від США.

Крайні праві (AfD) та крайні ліві (Die Linke) партії разом отримали достатньо місць (понад 210), щоб блокувати будь-які зміни до цього правила. Водночас AfD підтримує збільшення оборонних витрат, але виступає проти допомоги Україні, а Die Linke підтримує реформу “боргового гальма”, але не підтримує збільшення військових витрат і військову допомогу Україні.

Ситуація ускладнюється поверненням Дональда Трампа до Білого дому у США та його погрозами щодо виведення американських гарантій безпеки з Європи, що змушує європейських лідерів шукати шляхи заповнення цього вакууму.

Експерти вважають, що без змін до “боргового гальма” або створення спеціального фонду Німеччина не зможе профінансувати необхідні інвестиції в інфраструктуру й оборону.

Recent Posts

Папа Римський на Великдень згадав про «спустошену війною Україну» — Sky News

88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…

11 години ago

Москва може отримати ключову роль в іранській ядерній угоді — The Guardian

Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…

12 години ago

Великоднім перемир’ям Путін хоче заманити Трампа в пастку — Bild

Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.

12 години ago

Україні може знадобитися імпортувати 6,3 мільярда кубометрів газу наступної зими через рекордно низькі запаси — Reuters

Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…

12 години ago

На Хрещатику тимчасово обмежать рух транспорту у напрямку від Європейської площі

Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.

12 години ago