Лідер Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц у треті роковини повномасштабного нападу Росії на Україну заявив, що зараз більше ніж будь-коли потрібно поставити Україну в позиції сили.
Friedrich Merz, leader of the Christian Democratic Union (CDU), during a joint news conference with Markus Soeder, Bavaria's prime minister, in Berlin, Germany, on Tuesday, Sept. 17, 2024. Merz will be the conservative candidate for chancellor in the national election due in September 2025, according to people familiar with the decision. Photographer: Krisztian Bocsi/Bloomberg via Getty Images
Відповідну заяву він опублікував у мережі X.
Для справедливого миру країна, яку атакували, повинна бути частиною переговорів про мир, наголосив Мерц.
“Три роки російської війни загарбницької війни проти України. Три роки війни в Європі. Протягом трьох років нас супроводжували жахливі образи руйнувань і воєнних злочинів. Європа залишається на боці України. Зараз, як ніколи, ми повинні поставити Україну в позицію сили”, – сказав політик.
Ця заява пролунала в контексті небажання американського президента Дональда Трампа запрошувати Володимира Зеленського за стіл переговорів із росіянами.
Нагадаємо, на дострокових парламентських виборах у Німеччині переміг консервативний блок ХДС/ХСС (Християнсько-демократичний союз/Християнсько-соціальний союз) на чолі з Фрідріхом Мерцом. Він набрав 28,5% голосів. Праворадикальна «Альтернатива для Німеччини» (AfD) на чолі з Аліс Вайдель здобула 20,8%, що є історичним максимумом для партії. «Зелені» на чолі з Робертом Хабеком отримали 11,6%, а «Ліві» – 8,7%. У парламенті ХДС/ХСС займе 208 місць, «Альтернатива для Німеччини» – 152 місця, «Соціал-демократична партія» – 120 місць, «Зелені» — 85 місць, «Ліві» – 64 місця.
Мерц, який став канцлером Німеччини, пообіцяв допомогти Європі здобути “реальну незалежність” від США.
Крайні праві (AfD) та крайні ліві (Die Linke) партії разом отримали достатньо місць (понад 210), щоб блокувати будь-які зміни до цього правила. Водночас AfD підтримує збільшення оборонних витрат, але виступає проти допомоги Україні, а Die Linke підтримує реформу “боргового гальма”, але не підтримує збільшення військових витрат і військову допомогу Україні.
Ситуація ускладнюється поверненням Дональда Трампа до Білого дому у США та його погрозами щодо виведення американських гарантій безпеки з Європи, що змушує європейських лідерів шукати шляхи заповнення цього вакууму.
Експерти вважають, що без змін до “боргового гальма” або створення спеціального фонду Німеччина не зможе профінансувати необхідні інвестиції в інфраструктуру й оборону.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.