Categories: Без рубрики

Має існувати баланс. Зеленський прокоментував моделі економічного бронювання від мобілізації в Україні

В Україні має існувати баланс між потребами військових і бізнесу щодо економічного бронювання від мобілізації.

Про це президент України Володимир Зеленський сказав в інтервʼю в етері телемарафону.

Має бути справедливо. Це завдання Міністерства економіки, передусім премʼєр-міністра України, у нього є це завдання. Ті моделі, які вони мені показували, чесно, я вважаю, що вони поки не зовсім справедливі. Тут складно обирати одну професію, а не обирати іншу. Інші повинні бути критерії, не професії.

Він нагадав, що нині підприємства критичної інфраструктури та оборонної промисловості вже можуть забронювати працівників від мобілізації.

Щодо критичної інфраструктури – це вже зроблено. Ми розуміємо, що “оборонка” працює, люди там заброньовані. Ключові фахівці всі працюють. Але все інше – дійсно складне питання. Знайти баланс складно. Військові бояться, вважають, що буде недостатньо нових сил. Бізнес по іншому відноситься… Балансу поки немає.

В Україні повідомили про нібито призупинення бронювання від мобілізації: що відомо

Нагадаємо, що 9 жовтня видання The Page написало про те, що Міністерство економіки та Міноборони готуються внести зміни щодо бронювання працівників від мобілізації. Їх планували розглянути на найближчому засіданні Кабміну.

Зазначається, що відповідно до нового рішення, у разі виявлення фактів необґрунтованого бронювання від мобілізації для військовозобов’язаних анулюють відстрочку від призову на військову службу.

Крім того, до 15 листопада 2024 року можуть зупинити визначати підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки, гарантування життєдіяльності населення в особливий період та для забезпечення потреб Збройних сил, інших військових формувань.

Також 9 жовтня “Економічна правда” писала, що бронювання працівників критично важливих підприємств від мобілізації в Україні призупинили через реакцію президента Володимира Зеленського на кількість людей, які мають відстрочку.

“Президент був на нараді. Обурювався, що забронювали 1,5 мільйона”, — пояснив співрозмовник “Економічної правди” причину ухвалення відповідного рішення.

Натомість ввечері 9 жовтня перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк заперечив, що економічне бронювання військовозобов’язаних призупинять. Він розповів, що в Україні проведуть аудит критично важливих підприємств до 15 листопада 2024 року. До цієї комісії мають включити військових. Бронювання від мобілізації працівників підприємств переглянуть, якщо компанія виявиться “не критично важливою для держави”.

До слова, 14 жовтня у Європейській Бізнес Асоціації повідомили, що український бізнес почав скаржитися на те, що підприємства не можуть ще раз підтвердити статус критично важливих. Саме це має дозволити продовжити бронювати працівників від мобілізації.

Зазначалося, що станом на середину 2024 року 86% опитаних компаній мають працівників, які служать у Збройних силах України. У понад половини підприємств, а саме 52% — кількість мобілізованих досягає 10% від загальної кількості військовозобов’язаних. У 28% організацій кількість мобілізованих сягає 10-20%, у 6% – 20-40%.

Водночас 46% компаній мають критичних для роботи фахівців, яких мобілізували або які добровільно пішли на фронт. Серед них є керівники, інженери, ІТ-фахівці, водії, електрики, механіки, оператори виробничих ліній.

Recent Posts

Росія активізує пропаганду заради підготовки до можливої війни з НАТО — ISW

Росія активізує пропаганду заради підготовки до можливої війни з НАТО — ISW

15 хв. ago

“Втомились від війни”. Келлог прокоментував можливий вихід США з переговорів щодо України

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа «втомилась» від затяжної війни Росії проти…

25 хв. ago

Керівники Meta, Oracle і JPMorgan продали акції на сотні мільйонів до мит Трампа

Марк Цукерберг, Сафра Кац і Джеймс Даймон продали акції своїх компаній на сотні мільйонів доларів…

25 хв. ago

Віткофф може знову відвідати Москву після зустрічей у Лондоні — WSJ

Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.

34 хв. ago

Як Європа змінює стратегію військової допомоги Україні — WP

Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.

35 хв. ago

МЗС Німеччини незадоволене новим постом Бербок у ГА ООН — Spiegel

Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…

42 хв. ago