Олександр Коханівський та його невідомі партнери мають заплатити понад мільярд гривень.
Столичний готель «Дніпро» на Європейській площі придбав співзасновник кіберкоманди NAVI Олександр Кохановський, назвавши компанію «Смартленд», яка виграла торги за «Дніпро», своїм партнером. “Ліга.Бізнес” в своєму розслідуванні повідомляє, що серед інших ймовірних учасників купівлі може бути підприємець Максим Кріппа.
Йому належить будинок у Броварах за адресою реєстрації «Смартленд»; у чоловіка великий автопарк, кілька земельних ділянок під Києвом. За даними сервісу «Посіпаки», у парламенті шостого скликання він був помічником відразу двох депутатів БЮТ — Руслана Лук’янчука та Валерія Бабенка.
Ім’я Максима Кріппи пов’язують також з кількома торгівельними фірмами, а також підприємствами, що орендують обладнання та розробляють програмне забезпечення.
Видання також пише, що Кріппа свого часу був партнером відомого підприємця та економіста Максима Полякова, який також мав бізнес у галузі IT.
Якими статками володіє Максим Кріппа — невідомо. Але під час торгів бізнесмен Кохановський та його партнери «перебили» пропозиції вкрай відомих і впливових осіб. Звідки у Олександра Кохановського та його партнерів понад 1 мільярд 100 мільйонів гривень — невідомо. Так само мало інформації і про те, хто є цим партнером — сам засновник NAVI волів про це не говорити.
Переможці обійшли в торгах такі компанії:
Цікаво також, що інформації про компанії, чиї пропозиції за «Дніпро» перевищили 1 мільярд гривень, вкрай мало. Окрім «Смартленду» це також «Цитадель Девелопмент» та «Інвестиційна українська група».
Щодо «Смартленду» інформації також небагато. Компанію зареєстровано у 2013 році в Броварах на Київщині. Вона здає в оренду та експлуатує власне або орендоване майно. Прибуток «Смартленд» за 2019 рік склав 667 тисяч гривень; виторг — понад 8 мільйонів. Засновниками компаії виступають Максим Терещук (директор) та компанія «Айс Таун»; власника «Айс Таун» Олексія Ігуніна вказано кінцевим бенефіціаром підприємства. Всю цю інформацію надано компанією «Смартленд» організаторам торгів.
За умовами продажу готелю, компанія «Смартленд» найближчим часом пройде перевірку на законність своїх активів, і лише після цього з нею буде підписано договір. Інвестор має 30 днів, щоб перерахувати гроші, в іншому випадку буде нараховано пеню. Якщо кошти не надійдуть протягом двох місяців, результати торгів буде скасовано.
Нові власники зобов’язані зберегти готелю назву «Дніпро» та категорію не нижче «чотири зірки»; номерний фонд повинен становити не менше 100 номерів (нині – 186). Також інвестор зобов’язаний зберегти колектив готелю.
Нагадаємо, стартова ціна готелю «Дніпро» складала майже 81 мільйон гривень, а кінцева — понад 1 мільярд 111 мільйонів. Готель збудовано у 1964 році, його площа — понад 12 тисяч квадратних метрів. У будівлі 12 наземних і один технічний поверх, бельетаж і підвал. Перед готелем є гостьовий паркінг, всередині — ресторани, бари, SPA-центр і кілька конференц-залів.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.