Міністри закордонних справ країн ЄС та представники вищого керівництва Євросоюзу підписали заяву про політичну підтримку запуску спеціального трибуналу щодо злочину агресії рф.
Про це пише «Суспільне».
Наступним кроком на шляху до формалізації створення Спеціального трибуналу стане засідання Комітету міністрів Ради Європи, яке відбудеться в Люксембурзі 13-14 травня.
Київ очікує, що спеціальний трибунал розпочне роботу вже 2026 року. Цьогоріч мають закінчити оформлення юридичної бази й почати формувати спецтрибунал: набирати суддів, секретаріат, впроваджувати правила й регламенти роботи, процедури.
“Це означає, що ніхто не лишиться непокараним за злочини, які він вчинив. Навіть лідери, які вирішили відправити своїх солдатів, аби ті вчиняли усі ті воєнні злочини, які ми тут бачимо”, — повідомила верховна представниця ЄС Кая Каллас.
Заступниця керівника Офісу президента Ірина Мудра на початку тижня анонсувала зустріч міністрів для політичного схвалення спецтрибуналу.
«Це буде висловлення політичної підтримки для подальшої передачі всіх напрацювань до Ради Європи для вже фактичної імплементації. Тобто Рада Європи буде робити необхідні кроки зі створення спецтрибуналу», — казала Мудра.
Так, за даними МЗС України, 9 травня до Львова прибули очільники зовнішньополітичних відомств із 35 країн та делегація Ради Європи.
Зазначимо, Міжнародне кримінальне правосуддя має достатньо інструментів для розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та злочину геноциду — цим займається Міжнародний кримінальний суд.
Але є «об’єктивні правові перешкоди» в розслідуванні злочину агресії проти України. Саме тому необхідне створення спеціального трибуналу, який буде здатен притягнути до відповідальності керівництво рф саме за цей злочин.
В Офісі президента ще у вересні 2022-го повідомили, що Україна пропонує країнам «Великої сімки» та іншим державам-партнерам підтримати ініціативу зі створення спеціального міжнародного трибуналу для покарання росії за злочин агресії проти України.
16 січня до Європарламенту надійшла пропозиція запровадження спецтрибуналу. Відтоді свою підтримку висловили низка країн і високопосадовців ЄС. А Нідерланди висловилися, що готові прийняти трибунал над росією в себе.
Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек.
Керолайн Левітт прокоментувала вчорашню розмову Трампа та Зеленського, зазначивши, що це був гарний дзвінок.
У дописі словацький премʼєр звертається до глави дипломатії ЄС як "люба Кає", зацитувавши її слова…
За інформацією посольства, на першому етапі проєкт буде реалізовано в чотирьох академічних регіонах Франції: Паризький…
Обмеження триватимуть 10 травня з 5:38 до 12:00.
У п’ятницю, 9 травня, Україна вислала двох угорських дипломатів у відповідь на дії країни: вони…