Categories: Без рубрики

Москва має намір створити євразійський торговий блок для конкуренції зі США, ЄС і Китаєм

Москва має намір створити євразійський торговельний блок із країнами ЄАЕС, Центральної Азії та Глобального Півдня, щоб відновити доступ до світової торгівлі та конкурувати із Заходом.

Про це пише Financial Times.

Реалізація цієї ініціативи ускладнюється санкціями, економічними проблемами ЄАЕС та прагненням Центральної Азії інтегруватися без Росії.

У квітні 2024 року російський уряд представив доповідь, у якій окреслив амбітний план створення євразійського торгівельного блоку.

Його мета – відновити доступ Росії до світової торгівлі та забезпечити конкуренцію з ЄС, США та Китаєм. Основу блоку мають скласти країни Євразійського економічного союзу (ЄАЕС), держави Центральної Азії та Глобального Півдня. “Ми напишемо правила для нового світу і будемо проводити власну політику санкцій,” — стверджується в доповіді.

Однак Москва визнає, що на її шляху є серйозні перешкоди: західні санкції, погіршення економічних зв’язків із сусідніми країнами та зростаюча орієнтація Центральної Азії на Захід. Росія опинилася під безпрецедентним санкційним тиском після повномасштабного вторгнення в Україну.

У документі наголошується, що новий торговельний “макрорегіон” допоможе Москві зберегти вплив у світі, попри спроби Заходу ізолювати РФ. Одна з головних проблем для Росії – позиція країн Центральної Азії. Згідно з доповіддю, регіон усе більше намагається інтегруватися в міжнародні структури без Росії:

  • країни регіону просувають англійську мову замість російської та переходять на західні освітні стандарти;
  • зростає вплив Організації тюркських держав, до якої входять Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, Туреччина та Азербайджан;
  • Казахстан демонструє прагнення дотримуватися санкцій, обмежуючи торгівлю з РФ, тоді як Киргизстан залишається одним із найближчих союзників Москви.

Білорусь залишається найближчим партнером Кремля, тоді як Казахстан і Вірменія намагаються дистанціюватися від РФ та розширювати зв’язки із Заходом. Хоча Москва продовжує наполягати на створенні “нових правил гри”, реальність свідчить про те, що його вплив на міжнародній арені слабшає.

Нещодавні погрози президента США Дональда Трампа посилити економічний тиск на Росію, щоб примусити Володимира Путіна до перемовин щодо України, були зустрінуті російською стороною досить байдуже.

Recent Posts

Келлог назвав позитивними переговори в Лондоні

Спецпредставник США Кіт Келлог назвав позитивними переговори з українською стороною в Лондоні в середу, 23…

10 хв. ago

Російська атака: поранені 2 залізничники, пошкоджено колію і будівлі УЗ

Машиніст поїзда та провідник дістали поранення внаслідок російської комбінованої атаки уночі 24 квітня, пошкоджено колію…

19 хв. ago

Внаслідок нічної атаки на Київщині пошкоджені житлові будинки, поранені люди

Внаслідок російської комбінованої атаки РФ у Бучанському районі Київщини постраждали дві жінки. Пошкоджені будинки, авто та…

28 хв. ago

Зеленський дав велике інтерв’ю Бену Шапіро

Президент України Володимир Зеленський дав розгорнуте інтерв'ю відомому американському журналісту Бену Шапіро.

32 хв. ago

Держдеп заперечує плани зняття санкцій з «Північного потоку — 2» та інших енергоактивів РФ

Державний секретар США Марко Рубіо заперечив інформацію в медіа, що Штати працюють над зняттям санкцій…

44 хв. ago

Трамп: Ми маємо угоду з Росією, тепер потрібна згода Зеленського

Під час спілкування з журналістами президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова укласти…

2 години ago