Про це пише The Wall Street Journal.

У найближчого оточення Путіна є підстави вважати погрози Трампа порожніми. Хоча війна виснажила ресурси і робочу силу країни, Кремль вважає, що успішно протистояв санкціям і що Москва здатна витримати як мінімум ще один рік конфлікту. І хоча Росія втрачає гроші та людей, аналітики кажуть, що в неї ще достатньо і того, і іншого, щоб продовжувати битися і мати перевагу.

Як зазначає WSJ, оскільки ще один пакет допомоги США для України знято з порядку денного, попередження Трампа надто мале, щоб змусити Росію змінити основні вимоги, серед яких – фактичне визнання захоплених територій, припинення зв’язків НАТО-Україна та значне скорочення українських збройних сил.

Скоріше, Кремль схильний розглядати заяву Трампа в Truth Social як позерство перед будь-якими переговорами, а не як частину самих переговорів, і все ще чекає на суттєвішу ініціативу від Вашингтона“, – ідеться в статті.

Як зазначають аналітики, Путін прагне до саміту з Трампом, на якому два лідери могли б обговорити врегулювання, прийнятне для Москви, виключивши участь українського керівництва.

Путін розглядає ці заяви як частину політичної гри. Він не сприймає їх серйозно. Він готовий до будь-якого сценарію і не має ілюзій, що угода буде швидко досягнута“, – сказала політолог із Парижа Тетяна Станова.

Вона стверджує, що напруга в економіці Росії, хоча і турбує Путіна, не матиме істотного впливу на його розрахунки щодо України.

На її думку, Путіна в ідеалі влаштувала б широкомасштабна геополітична угода, подібна до тієї, про яку домовилися в Ялті лідери Великої Британії, США і Радянського Союзу наприкінці Другої світової війни, і яка провіщала повоєнну реорганізацію Східної Європи в радянську і західну сфери впливу.

Президент США назвав «імовірним» застосування важеля санкцій проти Росії, якщо Кремль відмовлятиметься від переговорів щодо миру в Україні.